Így törné le az Egyesült Államok Észak-Koreát

Phenjan ellen az újabb és újabb atom- és rakétakísérletek miatt terveznek további szankciókat.

RZ
2016. 02. 26. 13:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az eddigi legkomolyabb szankciócsomagot fogadtatná el az ENSZ Biztonsági Tanácsával az Egyesült Államok – számolt be Samantha Power, az ENSZ-hez delegált amerikai nagykövet. A tervezetet csütörtökön küldték meg a BT 15 tagjának, a hétvégén pedig akár már dönthetnek is róla.

A tervezet szerint minden, Észak-Koreába irányuló, vagy onnan küldött árut kötelező jelleggel át kellene vizsgálni, megtiltanák a kézi- és más konvencionális fegyverek eladását a kommunista rezsimnek, és pénzügyi szankciókkal sújtanának észak-koreai pénzintézeteket. Mindemellett korlátoznák a különféle erőforrások, így például a szén, vas, arany, titánium exportját az ország irányába, ráadásul ellehetetlenítenék, hogy Phenjan hozzájusson a légi közlekedéshez és rakétakilövéshez szükséges üzemanyaghoz.

A tervezetet csak abban az esetben fogadhatják el, ha az ellen a Biztonsági Tanács egyetlen állandó tagja – az Egyesült Államok, Oroszország, Kína, Franciaország, Egyesült Királyság – sem él vétójogával. Korábban azonban már hírt adtunk róla: Kína és az Egyesült Államok megállapodott a tervekről. Ha ez valóban így van, az azért is jelentős, mert Kína Észak-Korea gyakorlatilag egyetlen szövetségese, és messze legnagyobb kereskedelmi partnere.

Észak-Korea ellen az újabb és újabb atom- és rakétakísérletek miatt terveznek további szankciókat. Phenjan januárban azt állította, hogy kísérleti célból hidrogénbombát robbantott fel, február elején pedig rakétaindítással vívta ki a nemzetközi közösség bírálatait.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.