Kolumbiában a zikalázhoz kapcsolódó haláleseteket jelentettek be

A páciensek egy könnyen életveszélyessé váló idegrendszeri betegségben is szenvedtek.

MTI
2016. 02. 05. 22:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Martha Lucía Ospina, az országos közegészségügyi intézet igazgatója szerint az esetek megerősítik, hogy a zikavírus nem nagy arányban ugyan, de igenis halált okozhat, noha abban még bizonytalanok a szakértők, hogy kiválthatja-e a bénultságot okozó Guillain–Barré-szindrómát.

Mindhárom beteg a medellíni kórházban halt meg. Az igazgató közölte, hogy még további hat holttestet is vizsgálnak a zika szempontjából.

Bár egyelőre a tudósok nem bizonyították, hogy tényleges összefüggés van a zikavírus, valamint a kóros kisfejűség és a Guillain–Barré-szindróma között, a sajtótájékoztatón Alejandro Gaviria egészségügyi miniszter kijelentette: ok-okozati összefüggés van a zika, a Guillain–Barré és a három haláleset között.

Elmondta, hogy Kolumbiában a legfrissebb összesítés szerint mintegy 20 ezer zikalázas fertőzött van, de szerinte a valós szám inkább 80-100 ezer, mert a fertőzöttek többségénél nem jelentkeznek tünetek. Idén 650 ezren kaphatják el a vírust az országban. Ennek ellenére Kolumbiában egyelőre nem volt olyan eset, melynél megerősítetten a zikavírus okozta volna egy csecsemő kóros kisfejűségét. A zikavírust 2100 várandós asszony szervezetében észlelték az országban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.