A márciusi EU–török találkozóról szóló bejelentést az Európai Bizottság elnöke is megerősítette az ülésen. Jean-Claude Juncker felszólalásában hangsúlyozta, az uniós tagállamok vezetői az előző héten megerősítették a migrációs válság kapcsán az Európai Unió Tanácsa által korábban már jóváhagyott döntéseket, és most ezeket át kell ültetni a gyakorlatba. Juncker leszögezte, a menekültválság kezelésében kizárólag a közös európai megközelítés vezethet eredményre, a külön utak csak akadályozzák a megoldást.
Névtelenséget kérő európai tanácsi tisztségviselők korábban arról számoltak be, hogy az ülés résztvevői valószínűleg egy munkaebéd keretében fogják megvitatni a menekültválság kezelésének kérdéseit.
Donald Tusk az előző héten jelentette be, hogy március elején találkozót tartanak az EU és Törökország vezető politikusai. A korábbi hírek arról szóltak, hogy a tanácskozást március 6-ra tervezték.