Határszemlén a német bevándorlásellenesek

Az AfD képviselőjét, Mario Begert a nyolcvanas években Magyarországon kapták el, Nyugatra szökés közben.

Posta Ákos István
2016. 05. 26. 11:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Mi motiválta az AfD delegációját, hogy ellátogassanak a schengeni zóna, illetve az unió külső határaira?
Gunter Wild: – Fontos leszögezni, hogy nem AfD-delegációként érkeztünk, hanem magánemberekként. Az utat is a saját zsebünkből finanszíroztuk, nem parlamenti vagy pártkeretből. Mindketten az AfD szászországi parlamenti frakciójának vagyunk a tagjai, és az ausztriai Spielfeldnél még többen is voltunk, de nyomatékosítom, hogy nem AfD-delegációként jöttünk. Fontosnak tartom, hogy ne csak a sajtóból tájékozódjam, mert egyáltalán nem biztos, hogy amit írnak, igaz. Voltam korábban Jemenben, Ománban, a török–szír határvidéken is, hogy megnézzem, milyen az ottaniak helyzete. Ugyanis illogikus, hogy miért jönnek Szíriából muszlim menekültek Európába, egy teljesen más kultúrkörbe. Miért nem mennek Szaúd-Arábiába, Katarba, az Egyesült Arab Emírségekbe, amelyek szintén magas életszínvonalú országok, ráadásul ugyanúgy az iszlám körébe tartoznak. Láttam például, hogy Akaba környékén, az egyiptomi–izraeli–jordániai–szaúd-arábiai négyes határ környékén, milyen menekülttáborok vannak. Jó ellátást kapnak és a háború végeztével hamar hazatérhetnek a szülőföldjükre. Akik viszont Európába jönnek, azok nem menekültek, hanem migránsok. Az utunk során sok polgármesterrel beszéltünk, akik mind elmondták, hogy milyen katasztrofális helyzetet idézett elő Merkel azzal, hogy idehívta őket. Brezicénél, a horvátok ezreket engedtek át Szlovéniába, regisztrálatlanul. Mára mintegy félmillió regisztrálatlan migráns érkezett Németországba. Egyedül Boszniának nincs gondja, mivel náluk a Száva gyors sodrású folyóként jól védhető határt jelent. Vukovárban panaszolták, hogy a szerb határőrök semmit nem tesznek a menekülthullám megfékezéséért.

– Magyarországon melyik határszakasznál tettek látogatást?
Mario Beger: – Egyrészt a szerb határra, Ásotthalomra mentünk, ahol már hónapokkal ezelőtt is jártam. Az itteni alpolgármester, Fackelmann István már akkor részletesen ismertette, hogy milyen katasztrofális terhet jelent a migránsok áradata a néhány ezres település lakosságának. Felhúzták a kerítést, de ez sem jelent túlzottan nagy védelmet, mert szervezetten rongálják a védműveket, ráadásul a román határnál nincs kerítés. Voltunk a magyar–szerb– román hármas határnál is, ha valaki már több ezer kilométert gyalogolt a magyar határig, annak már igazán semmiség átmenni a hármas határnál.

– Hogy lehet megoldani ezt a bonyolult helyzetet?
G. W.: – Minden egyes határra lebontva ismertethetném a részletes védekezési tervet, de ennél sokkal egyszerűbb javaslatom van: tartsuk be a meglévő törvényeket! Van a német alkotmány, vannak a különböző európai uniós szerződések, mint például a dublini egyezmény. Ha ezeket betartanánk, nem eszkalálódna a helyzet.

– Építenek kapcsolatokat valamelyik magyarországi párttal?
G. W.: – Mi szívesen építünk kapcsolatokat minden, demokratikusan megválasztott politikai erővel. A parlamentben is megszavazzuk azokat a javaslatokat, amelyeket például a baloldali és a zöld ellenzékiek vagy éppen a keresztény-konzervatív vagy szocialista kormánypártiak terjesztenek be, ha jónak tartjuk. Ők viszont kirekesztenek minket, még soha, egyetlen javaslatunkat sem fogadták el. A nemzetközi kapcsolatainkat tekintve is nyitottak vagyunk, így az osztrák Szabadságpárttal is tárgyaltunk, most pedig a Jobbik meghívására mentünk a magyar Parlamentbe. Ha Marine Le Pen hívna, akkor vele is leülnénk tárgyalni. Mi nyitottak vagyunk.

– Beger képviselő úr! Ön az 1980-as évek végén, az osztrák–magyar határon keresztül próbált Nyugat-Németországba szökni, de elkapták a határőrök. Hogyan bánt önnel a magyar rendőrség?
M. B.: – Már több áttelepülési kérelmet is beadtam, hogy Nyugat-Németországba költözhessek, de mindig elutasították. Mivel a nagyapámat Dunabogdányból telepítették ki, kérvényeztem magyarországi vízumot, családlátogatás céljából. Ekkor, az NDK-hatóságok aláírattak velem egy papírt, hogy hazatérek Magyarországról. Mivel megpróbáltam átszökni Ausztriába, ennek a kötelezettségemnek nem tettem eleget, amiért 18 hónap börtönbüntetésre ítéltek. Először egy határ menti településen tartottak fogva, két napig, onnan Budapestre kerültem. A magyar rendőrök, börtönőrök kifejezetten szívélyesen, rendesen bántak velem, együttérzésükről adtak tanúbizonyságot. Amikor az NDK-szervek kiadatási kérelme nyomán, az Interflug gépével Kelet-Németországba vittek, akkor a gépen csak illegális határátlépésért letartóztatott személyek utaztak. Mindenki az ablak mellett ült, a folyosó felőli ülésen pedig a karhatalom emberei ültek. Magyarországra rendszeresen visszatérek, különös kapcsolat fűz az országhoz, mivel részben innen származom.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.