Ami a romániai önkormányzati választások tétjét illeti magyar szempontból, Illyés azt emelte ki, hogy mivel a voksolás alapvetően most is etnikai alapokon nyugszik, az RMDSZ számára elsősorban azokon a településeken van tétje, ahol az arányok miatt esélye van az adott pozíció megszerzésére. A 2012-es választásokon az RMDSZ elveszítette Szatmárnémeti polgármesteri tisztségét, valamint Szatmár és Maros megye közgyűlésének elnöki tisztségét, így a legnagyobb téttel ezek a pozíciók bírnak. Az elemző szerint a magyar–
magyar verseny szempontjából a tömbmagyar területek az érdekesek, bár a négy évvel ezelőtti helyzethez képest kevesebb lesz az izgalom. Sok településen nem állítottak ellenjelölteket a kisebb magyar pártok az RMDSZ jelöltje ellen: általában azért, mert esélytelenek lennének, és nem találtak olyan jelöltet, aki vállalná a biztos vereséget.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!