Újabb darabok bukkantak elő a maláj gépből

Ezúttal Ausztráliában találtak három gépdarabot.

MTI
2016. 05. 26. 10:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Darren Chester közlekedésért és infrastruktúráért felelős ausztrál miniszter közölte, hogy ezeket a roncsdarabokat „a malajziai kormánynak még be kell gyűjtenie, és Ausztráliába kell küldenie elemzésre”.

A szóban forgó roncsdarabok közül kettő az indiai-óceáni Mauritius szigetén, míg a harmadik Mozambikban került elő. Mindháromról elképzelhető, hogy a Malaysia Airlines légitársaság 2014. március 8-án eltűnt MH370-es járatáról származik.

A maláj kormány éppen ebben a hónapban jelentette be: csaknem bizonyos, hogy a legutóbb Dél-Afrikában és a Mauritiushoz tartozó Rodrigues szigetén talált két roncsdarab az MH370-es járathoz tartozik. Korábban már két másik, Mozambik partjainál talált roncsdarabról, és egy harmadik, a Franciaországhoz tartozó, indiai-óceáni Réunion szigetén előkerült darabról is azt állították szakértők, hogy minden bizonnyal az eltűnt maláj gépből származik.

A Boeing 777 típusú gép eltűnése a polgári légi közlekedés történetének egyik legnagyobb rejtélye. Az utasszállító Kuala Lumpurból tartott Pekingbe 239 emberrel a fedélzetén, de nyoma veszett egy órával a felszállás után. Az Ausztráliától nyugatra az Indiai-óceánban folytatott intenzív kutatások egyelőre kevés eredménnyel jártak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.