Az akkor ötéves kisfiú három testvérével, szülei kíséretében érkezett a jersey-i állatkertbe. Levan érdeklődéssel figyelte a gorillák vermét, és felmászott a kerítésre, hogy jobban lásson. Ekkor történt a baleset: megcsúszott, és hat métert zuhant, egyenesen a gorillák közé. A karja eltörött, a koponyája megrepedt az eséstől.
Eszméletét vesztve feküdt a földön, amikor Jambo, a kétméteres, százhúsz kilós ezüsthátú gorilla lassan megközelítette a kisfiút. A Merritt család és a bámészkodók egyként hördültek fel, amikor a gorilla Levan felé nyúlt – és gyengéden megsimogatta a hátát.
Majd védekező pózba helyezkedett a kisfiú fölött, hogy óvja őt a többi gorillától.
Levan hamarosan magához tért, és sírni kezdett, a család pedig kiabálni, hogy maradjon nyugton. Az állatok megijedtek a zajongástól, és visszavonultak a karámba, Jambóval együtt. Akkoriban ritkaságszámba ment, de még felvétel is történt az eseményről, így Levan a kórházi ágyból szemlélhette meg, hogy mi is történt vele, amíg ájultan feküdt.
A kisfiú hat hétig lábadozott, és a mai napig különleges a viszonya az állatkerthez. Jambo 1992-es halála után például ő leplezte le az állat szobrát – mint mondta, örökké hálás lesz a gorillának. Levan gyerekeit is az állatok szeretetére tanítja, és Jambo emlékét is továbbadja majd nekik – mondta el.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!