Kőkemény bosszút álltak a pilóta haláláért

Legalább 25 ember halt meg a kormányerők egy Damaszkusz közeli város ellen végrehajtott légicsapásaiban.

MTI
2016. 07. 02. 16:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Helyi Koordinációs Bizottságok elnevezésű aktivista hálózat hét egészségügyi dolgozót számolt meg a Dzsairud városára mért megtorló légicsapások halálos áldozatai között. Közlésük szerint a harci gépek legalább negyven bevetésben támadták a szíriai fővárostól 60 kilométerre északra lévő települést.

A bombázások az AFP francia hírügynökség jelentése szerint véget vetettek a Kalamun régióbeli hegyvidéki városban két éve érvényben lévő fegyverszünetnek.

A nagy-britanniai székhelyű Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) 31-re tette a szombati bombázások és tüzérségi csapások halálos áldozatainak számát, hozzátéve, hogy további több tucatnyian megsebesültek.

Előző nap a szíriai hadsereg azzal vádolta meg a Dzsais al-Iszlám nevű felkelő szervezetet, hogy egyik pilótáját, aki Dzsairud közelében műszaki okok miatt lezuhant gépével, a lázadók foglyul ejtették, majd megölték.

A Dzsais al-Iszlám pénteken megerősítette, hogy foglyul ejtette a hadsereg egyik pilótáját, miután gépét lelőtték. Iszlám Allus, a szervezet szóvivője később Twitter-fiókjának felületére feltette a már agyonlőtt pilóta földön heverő holttestének a fényképét. A szóvivő ugyanakkor azt állította, hogy a katonával az al-Kaida terrorszervezet szíriai szárnyának számító an-Nuszra Front végzett, amely szintén jelen van Dzsairudban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.