Tarolt a tájfun, most Kína következik

Legalább 2 halottja és 74 sérültje van a Nepartak nevű tájfun pusztításának Tajvan szigetén.

MTI
2016. 07. 08. 7:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A viharos szél és nyomában az eső elsősorban a délkeleti részen fekvő Tajtung megyében okozott jelentős károkat. Az egyik halott egy katona, akit egy sziget partjáról ragadott magával a tenger hulláma. A másik áldozat egy népszerű üdülőparti szakaszon fulladt vízbe.

A legfrissebb jelentések szerint csaknem 400 ezer háztartás áramellátásában keletkezett fennakadás, de körülbelül 150 ezer lakásban már helyreállították a szolgáltatást.

A sérültek között vannak olyanok is, akikre ablaküveg esett, míg voltak, akik elestek az utcán. Több száz fa dőlt ki, reklámtáblák hullottak le épületekről. Egy raktárépületnek a teljes tetőszerkezetét szakította le a trópusi szélvihar.

A szigeten leállították a vasúti közlekedést, több mint 600 helyi és nemzetközi légi járat indulását törölték, közel 180 repülőgépet indítanak késve.

A Nepartak helyi idő szerint nem sokkal péntek reggel hat óra előtt érkezett Tajvan partjaihoz, a szél erőssége helyenként elérte a 163 kilométert óránként. A tájfun tizenkét kilométeres óránkénti sebességgel halad északnyugati irányba és becslések szerint körülbelül 8 órát tölt Tajvanon.

A vihar várhatóan pénteken, az esti órákban eléri a délkelet-kínai Fucsien tartományt. A kínai előrejelzések szerint szombaton reggel érkezik meg Kelet-Kínába.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.