Tizenhét holtestre bukkantak egy bárkán

Megfulladtak a hajó belsejében a kipufogógáztól.

MTI
2016. 07. 21. 20:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az olasz hírügynökség közlése szerint egy bárkáról vészjelzést adtak le a Szicíliától délre eső vizekről. Az ír James Joyce hadihajót küldték a segítségére. Sikerült elérni, és megmenteni 452 embert. Találtak viszont 17 holttestet is. A migránsok az első feltevések szerint valószínűleg megfulladtak a raktérben a motor kipufogógázától.

Egy nappal korábban huszonkét holttestre bukkantak a Földközi-tengeren sodródó gumicsónakokban a Líbia partjaihoz közeli nemzetközi vizeken. 600 embert ugyanakkor kimentettek.

A Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) adatai szerint ebben az évben eddig 79 861 menekült, illetve migráns érkezett Olaszországba tengeri úton, elsősorban Líbiából. A veszélyes úton eddig majdnem 3000, Európába igyekvő ember vesztette életét vagy tűnt el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.