Kidobhat-e Trump hárommillió embert?

Nem tudni, miként lenne képes a rendszer hirtelen 2-3 millió deportálásról dönteni.

Ruzsbaczky Zoltán
2016. 11. 14. 16:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hozzá kell ugyanakkor tenni, hogy az Egyesült Államok Kormányzati Ellenőrzési Hivatalának legutóbbi, 2011-es felmérése szerint mintegy 55 ezer illegális bevándorló ült szövetségi börtönben, ami tekintve, hogy az amerikai állampolgárok esetében ez a szám 160 ezer volt, valóban riasztó arány, még ha távol is áll a milliós nagyságrendtől, és egy jelentős részük pont a bevándorlási szabályok megszegéséért ült börtönben. A kutatások eredményei alapján tehát úgy tűnik, túlzó Trump állítása a 2-3 millió illegális bevándorló bűnözőről.

Technikai jellegű probléma is van az új elnök terveivel. Noha Trump politikai tőkét akar kovácsolni a témából, az Obama-adminisztráció alatt a kiutasítások száma egyáltalán nem volt alacsony, sőt, 2011-ben például elérte a 216 ezret. Azóta ez a szám mérséklődött, 2014-ben például 178 ezer embert deportáltak. Az is igaz, hogy ugyanebben az évben már a 104 ezret is elérte azoknak a száma, akiket ki kellett volna utasítani, csakhogy az érintett hatóságok olyannyira el voltak árasztva bevándorlási ügyekkel, hogy ezek az emberek végül észrevétlenül maradni tudtak az Egyesült Államokban – vagyis nem tudni, miként lenne képes a rendszer hirtelen 2-3 millió deportálásról dönteni.

További kétségeket ébreszt az illegális bevándorlók millióinak kiutasításáról szóló ígéretekkel szemben, hogy Paul Ryan republikánus képviselőházi elnök cáfolta, hogy külön szervezetet hoznának létre a kiutasítások levezénylésére. Persze itt azt is érdemes megemlíteni, hogy Trump és Ryan kapcsolata nem éppen volt felhőtlen a kampány alatt, tehát azt csak találgatni lehet, mennyire találkozik az elképzelésük ebben a kérdésben.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.