Legalább hat francia nyelvű újságíró telefonbeszélgetéseit követte le a québeci rendőrség 2013-ban – számolt be a Radio-Canada értesüléséről a The Guardian. A médiamegfigyelési ügy ezzel csak terebélyesedik: korábban már kitudódott, hogy kémkedtek a La Press újságírója, Patrick Lagacé után is.
A québeci rendőrség egyelőre nem reagált a Radio-Canada szerdai állításaira.
A városi és a megyei hatóságokat leginkább az érdekelte, honnan szivárognak ki információk a médiához egyes ügyekben. Az egyik eset érintett egy nyomozót is, aki azt állíthatta, hogy a rendőrök bizonyítékokat gyártottak több alkalommal is.
A Radio-Canada saját három újságíróját, Marie-Maude Denist, Isabelle Richert és Alain Gravelt is megnevezte, mint akiket a rendőrség lekövethetett. Denis Twitter-üzenetében közölte is: csak most értesült róla, hogy a québeci hatóság, a Sûreté du Québec kémkedett a bejövő és kimenő hívásai után 2013-ban. Patrick Lagacét pedig a montreali rendőrség követte le korábban.
A québeci vezetés mindenesetre kedden azt ígérte: törvényalkotással igyekszik majd nagyobb védelmet biztosítani a francia nyelvű régió újságírói számára.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!