A német diplomata szerint az „európai FBI” létrehozására a terrorizmus és a bűnözés elleni hatékony küzdelem érdekében lenne szükség. „Az Európai Unió akkor lesz képes túlélni, ha biztonsági unióvá alakul át” – húzta alá Ischinger.
A diplomata, aki Washingtonban és Londonban is volt korábban nagykövet, úgy vélekedett, hogy Thomas de Maiziere belügyminiszter javaslatai jó irányba mutatnak, de nem elégségesek. „A schengeni övezet és az Európai Unió miatt nem lehet úgy gondolkodni, mintha Németország sziget volna” – mondta. Ezzel indokolta, hogy szerinte miért nem elegendő a németországi elhárítás megerősítése, s miért van szükség az Európai Unióban egységes bevethető rendőri erőre.
„Németországnak latba kell vetnie befolyását az Európai Unióban, hogy létrejöjjön egy ilyen szervezet” – húzta alá Wolfgang Ischinger, aki 2008 óta elnöke a Müncheni Biztonságpolitikai Konferenciának.
A rendezvényt idén február 17-e és 19-e között tartják meg.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!