Muellert májusban nevezték ki széles jogkörrel a vizsgálat levezénylésére, az után, hogy az elnök állítólag az orosz befolyásolás vizsgálata – illetve az abba való beavatkozás elutasítása – miatt kirúgta James Comey-t, az FBI-igazgatóját. Mueller azonban most már nemcsak a volt FBI-igazgató ügyén dolgozik, hanem azt is vizsgálja, hogy Trump vajon akadályozta-e az igazságszolgáltatást. Az egyik igen
nyomós érv, ami alátámasztaná a fentieket, hogy az elnök igencsak aktívan részt vett fia első írásbeli vallomásának szövegezésében.
Az ifjabbik Donald pedig első vallomásában nem mondott igazat arról, hogy valójában miért is találkozott egy Kreml-közeli ügyvéddel a választások előtt.
Manafort esetében külön figyelmet szentelnek annak a ténynek, hogy a volt kampányfőnök korábban Viktor Janukovics megbuktatott oroszbarát ukrán elnök pártjának is dolgozott.
A nyomozás során Trump egy másik tanácsadójáról, az ügyvéd George Papadopoulosról is kiderült, hogy hamis vallomást adott az FBI embereinek. Papadopoulos beismerte, hogy hamisan tanúzott – ezzel ő a jelenlegi elnök harmadik egykori tanácsadója, aki bíróság elé kerül.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!