A Szent Péter téren délben mondott beszédében Ferenc pápa a Közel-Kelet és elsősorban Libanon békéjéért imádkozott. Megemlékezett az eltűnt argentin tengeralattjáróról. Köszöntötte a Kassáról érkezett futókat, akik vasárnap szolidaritási maratonon vettek részt Rómában.
Segélyosztás közben történt tragédia Marokkóban
Legalább tizenöten meghaltak és öten megsérültek a nyugat-marokkói esz-Szavíra térségében vasárnap, amikor élelmiszerosztás közben lökdösődés tört ki a tömegben – közölte a marokkói belügyminisztérium. A szerencsétlenség – amelynek körülményeit a tárca nem részletezte, az ügyben hatósági vizsgálat indult – az esz-Szavírától 60 kilométerre fekvő Szidi Bulaalam faluban történt.
Helyi médiajelentések szerint egy adakozó szervezte az élelmiszerosztást a heti vásár idején egy kis bódéban, amelyet rövid idő alatt megrohant a mintegy 800 fős tömeg, főként nők. Az Alyaoum24.com helyi hírportál értesülései szerint a segély értéke személyenként mintegy 16 dollár (4234 forint) volt. A szárazság miatt nemrégiben csökkent a mezőgazdasági termelés, és az alapvető élelmiszerek ára megnőtt Marokkóban.
Az uralkodó, VI. Mohammed király utasítást adott az áldozatok hozzátartozóinak és a sérülteknek a megsegítésére. Az uralkodó magára vállalta az áldozatok temetésének és a sérültek ellátásának költségeit. (MTI)
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!