Történetének legsúlyosabb recessziója vár az Európai Unióra

Az EU történelmének legsúlyosabb gazdasági válsága előtt áll: Spanyolország, Olaszország és Görögország esetében még idén tíz százalék körül mozoghat a gazdaság zsugorodásának a mértéke – közölte Brüsszelben nemrég az uniós bizottság. Magyarországon az uniós átlagnál kisebb mértékű gazdasági csökkenés várható. Az EU a tavaszi gazdasági előrejelzés ismertetésekor hangsúlyozta azt is: amennyiben nem sikerül megfékezni a járványt, a vártnál is súlyosabb mértékű válság jöhet Európában.

2020. 05. 06. 13:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az uniós bizottság szerint a vírushelyzet miatt sokkal nehezebb volt elkészíteni az előrejelzést, így a számok alakulását jócskán befolyásolhatja az Európában még kitartó járványgóc. Amennyiben a koronavírust mégsem sikerül időben visszaszorítani a kontinensen, a jelenleg is történelminek mondható gazdasági visszaesésnél is súlyosabb válság jöhet.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.