A brit egészségügyi minisztérium hétfő este közzétett összesítése szerint az elmúlt 24 órában 4044 koronavírusszűrés eredménye lett pozitív.

Gyermekeit évekig bezárva tartotta egy német házaspár
Az eset megrázó részletei most kerülnek napvilágra.
A brit egészségügyi minisztérium hétfő este közzétett összesítése szerint az elmúlt 24 órában 4044 koronavírusszűrés eredménye lett pozitív.
Az utóbbi időszakban többször is meghaladta a hatezret a naponta újonnan kiszűrt nagy-britanniai koronavírus-fertőzések száma. Múlt csütörtökön például 6634 új fertőzöttet azonosítottak szűrővizsgálatokkal.
A hétfői adatok alapján a napi új esetszám heti mozgó átlaga 5770.
Korábban is előfordult, hogy a szórványosabb hétvégi adatszolgáltatás nyomán a hét eleji számok az új fertőződések csökkenését mutatták, és elképzelhető, hogy az időközben beérkező adatok a hét közepén emelik majd a számokat, de eddig e tényező figyelembevételével sem mértek több mint kétezres napi csökkenést a közvetlenül megelőző időszakhoz képest a második nagy-britanniai járványhullám kezdete óta.
Az egészségügyi tárca hétfő esti ismertetése szerint az elmúlt egy napban 13-an haltak meg a koronavírus-fertőzés okozta Covid-19 betegségben.
Áprilisban, a nagy-britanniai koronavírus-járvány tavaszi tetőzésének időszakában előfordult, hogy 1200-nál több napi halálesetről számoltak be a brit egészségügyi hatóságok.
Az egészségügyi minisztérium hétfő esti adatsora szerint eddig 42 001 koronavírus-beteg halt meg Nagy-Britanniában. Hétfőn átlépte a 20 milliót a brit egészségügy által eddig elvégzett koronavírustesztek száma; ezek közül 439 013-nak az eredménye lett pozitív.
Nagy-Britanniában hétfő estétől jogszabály kötelezi kéthetes elkülönítésre azokat, akiknél szűrővizsgálattal kimutatják a koronavírus-fertőzést.
Ez egy kormányrendelet alapján eddig is kötelező volt, ám a brit parlament a kormány kezdeményezésére törvényt is alkotott erről. A jogszabály megsértőire alapesetben ezer font (400 ezer forint) pénzbírság róható ki, de ismételt és minősített kihágás esetén a büntetés felső határa tízezer font (4 millió forint).
Az elmúlt napok új korlátozó intézkedései közé tartozik az is, hogy Angliában és Skóciában 22 órakor minden vendéglátóhelynek be kell zárnia, bár a házhozszállításra rendelt ételek továbbra is kiszállíthatók.
Wales több térségében a pubok 22 óra után nem szolgálhatnak fel alkoholt és 22:20 órakor be kell zárniuk. Manchester polgármestere, Andy Burnham ugyanakkor hétfőn a 22 órai zárást előíró angliai rendelkezés sürgős felülvizsgálatára szólította fel kormányt, mondván: az intézkedés több kárt okoz, mint amennyi haszonnal jár a járvány elleni küzdelemben.
Burnham a BBC rádiónak nyilatkozva kijelentette: a rendőrség tapasztalata az, hogy a pubokból kiömlő tömeg gyakran az utcákon, illetve magánlakásokban folytatja a mulatozást, és ehhez áruházakból szerzi be az alkoholt.
Az észak-angliai nagyváros polgármestere szerint ennek megelőzésére meg kellene tiltani az áruházaknak, hogy 21 óra után szeszesitalt értékesítsenek.
Az eset megrázó részletei most kerülnek napvilágra.
Alsó-Ausztria tartományi parlamentje törvénycsomagot fogadott el a radikális iszlám ellen. Szeptember 1-jétől kiterjesztik az óvodások szüleinek együttműködési kötelezettségét.
A Krím elcsatolása, majd Ukrajna megszállása miatt érzik úgy a lengyel döntéshozók, hogy komoly az orosz fenyegetés, amire reagálni kell.
Egy nyugat-michigani általános iskola diákjainak meg akarták tiltani, hogy keresztény dalokat énekeljenek egy közelgő tehetségkutatón.
Lopott szavak, idegen gesztusok: hogyan értelmezzük Magyar Péter mondatait?
Eredményt hirdettek, íme a legnépszerűbb magyar rock zenekar
Kincsvadászok: Molnár Viktor több milliós tárgyak között nyitotta meg új galériáját
Sok ismerősömnek ajánlom, akik elvakultan támogatják MP-t. Ébredjetek fel, amíg nem késő!
Betelt a pohár, Szoboszlai menedzsere visszaszólt az okoskodó liverpooli legendának
Vezércikk – Magyarország útja a csatlakozási megállapodásig + videó
Bellingham felháborító tette után a távozását követelik a Real Madridnál
Vitatott játékvezetői ítéletek után fél lábbal már El-döntőben érezhetik magukat a „vörös ördögök”
Magyar játékossal oldaná meg a Real Madrid nagy problémáját Xabi Alonso
Már meg is van Trump új nemzetbiztonsági tanácsadója
Lázár János: Mi a rendért és a normalitásért küzdünk
Hatalmas az angol fölény az Európa-ligában és a Konferencialigában
Az eset megrázó részletei most kerülnek napvilágra.
Alsó-Ausztria tartományi parlamentje törvénycsomagot fogadott el a radikális iszlám ellen. Szeptember 1-jétől kiterjesztik az óvodások szüleinek együttműködési kötelezettségét.
A Krím elcsatolása, majd Ukrajna megszállása miatt érzik úgy a lengyel döntéshozók, hogy komoly az orosz fenyegetés, amire reagálni kell.
Egy nyugat-michigani általános iskola diákjainak meg akarták tiltani, hogy keresztény dalokat énekeljenek egy közelgő tehetségkutatón.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.