– teszi hozzá az orvos, utalva arra, hogy a koronavírus-járvány ezt a korosztályt sem kíméli. A betegnek végül nagy nehézségek árán sikerült a valenciennes-i kórház újraélesztési osztályán „kiszorítani” egy helyet.
Soha ilyen nyomás alatt nem volt az újraélesztési rendszer Franciaországban
Ugyancsak drámai hangon nyilatkozott Marc Léone professzor, az észak-marseille-i kórház aneszteziológiai és újraélesztési részlegének vezető főorvosa is:
A valóság az, hogy a francia kórházi újraélesztés történetében még soha nem volt ekkora nyomás alatt a rendszer.
Annak a 10%-a sem történt meg soha senkivel, ami most velünk. Ehhez egy influenzajárvány egyáltalán nem hasonló, mintha egy kis hullámot hasonlítanánk a cunamihoz.
De súlyos, tragikus kérdéseket vet föl az is a Le Figaro szerint, hogy miközben a járvány előtti „normál életben” az újraélesztési osztályok 80-90%-át balesetet szenvedők vagy kómában levők tették ki, most csak a koronavírusos betegeknek jut hely, ha jut egyáltalán. De vajon mi lesz a többi rászorulóval?
Ugyanerről beszél dr. Maisonneuve, a valenciennes-i kórház urológusa, amikor azt mondja, hogy a koronavírus-osztályon nagyon fáradt a személyzet, hetente 1–3-ra is tehető azoknak az ápolóknak a száma, akik kiesnek, mert maguk is koronavírusosak lesznek. – Nagyon kemény ez az egész. Ez persze része a munkánknak, de Franciaországban még senki sem élt át ilyen helyzetet.
Szemen köpte a dühöngő koronavírusos, de tovább kell dolgoznia
A Libération napilap értesülései szerint a rendkívül súlyos ápolóhiány miatt nem egy esetben a fertőzött ápolószemélyzetnek folytatnia kell a munkát.
Annál is inkább, mert az Egészségügyi Minisztérium semmilyen utasítást vagy útmutatót nem fogalmazott meg azzal kapcsolatban, hogyan kell eljárni ezekben az esetekben.
Ahány kórház, annyi eljárás… Egy grenoble-i kórház ápolónőjének elmondása alapján még kórházon belül sem egységes a gyakorlat. Náluk „az újraélesztési osztályon 7 napos szabály van érvényben”, azaz ha egy ápoló ezen az osztályon lesz Covid-pozitív, akkor 7 napra akkor is köteles leállni, ha egyébként nincsenek tünetei. A normál fertőző osztályon a Covid-pozitív ápolóknak enyhe tünetek mellett is dolgozniuk kell. – Tegnap láttam egy jegyzőkönyvkivonatot a kórház vészhelyzeti üléséről. Ebben világosan leírták, hogy ha egy ápoló tesztje pozitív lesz, akkor köteles önkéntesként tovább dolgozni… – nyilatkozta az ápolónő a Libérationnak.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!