Miközben a járványügyi adatok semmivel nem rosszabbak, Szlovákiában szigorú korlátozások vannak érvényben. Az üzletek csak karácsony előtt nyithattak ki néhány hétre, a hotelek, hosszas lobbizás után, korlátozott vendéglétszámmal működhetnek újra, az éttermek és vendéglátóhelyek pedig kivétel nélkül zárva vannak.
A nagyjából száznegyvenezer munkahelyet biztosító vendéglátóipar lett a szlovák járványvédekezés nagy vesztese.
– Óriási a káosz, és állandó a változás, nem lehet tudni, egy hónap múlva mire számítsunk – számolt be lapunknak egy neve elhallgatását kérő dunaszerdahelyi étteremtulajdonos az egész országra jellemző állapotokról. Így nem csoda, hogy tízből nyolc alkalmazottja választott más megélhetést az elmúlt hónapokban. A karácsony előtti kormányülésen ugyan döntöttek az újranyitásról, viszont a január harmadikára időzített, csak az oltottakra és a betegségen átesettekre vonatkozó enyhítés számos vendéglátóhelynek már túl későn jön. Alkalmazottak és tartalékok hiányában még azok a helyek is megfontolják az újranyitást, amelyeknek egyébként futná rá, attól félnek ugyanis, hogy két-három héten belül újabb lezárás jöhet.

– A szlovák járványvédekezés másik kritikus pontja a kötelező oltások kérdése
– mondta el lapunknak Kolek Zsolt, a felvidéki Ma7 médiacsalád vezető szerkesztője. Szlovákiában, összevetve a többi V4-es állammal, egyébként is alacsony az átoltottság szintje (alig ötven százalék feletti), Kolek szerint ezzel összefüggésben a vakcinaellenesség is itt a legerősebb, melynek egyik legfőbb oka az átgondolatlan kormányzati kommunikáció.





















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!