Szerdán a svéd Országos Terrorfenyegetés-értékelő Központ tett közzé jelentést, amelyben azt állapítja meg, hogy a terrorfenyegetettség szintje az egész 2023-as évben magas marad.
A központ, mely három hírszerző és nemzetbiztonsági szolgálat munkatársaiból áll, szintén közölte, hogy Svédország az iszlám terrorizmus kiemelt célpontja, de szélsőjobb fenyegetés is tapasztalható.
A korábbiakhoz hasonlóan a legvalószínűbbnek azt tartják, hogy egy esetleges támadást egy magányos személy, vagy egy kisebb csoport követhetné el. A központ vezetője, Ahn-Za Hagström azt nyilatkozta a TT svéd hírügynökségnek, hogy a terrortámadások a judaizmushoz vagy az iszlámhoz kötődő nyilvános helyeket és vallási célpontokat is célba veheti, valamint LMBTQ embereket, politikusokat és kormányzati tisztviselőket is.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!