Jómagam kutyasétáltatás közben megannyi kisgyermekes családot, idős házaspárt, vidám diákot láttam kisebb-nagyobb parkokban viháncolni, focizni, sétálgatni, vagy csupán csendben üldögélni a padon. Akár bármely napsütötte kora tavaszi vasárnap délután...
Maradj otthon fesztivál
Azt még maguk a szervezők sem tudják, mely nyári fesztiválok maradnak el, s melyek nem, azonban a szervezők proaktivitásukat nem adták fel. Nem azért, mert az ágazatot érintő gazdasági visszaesésen óhajtanának enyhíteni, hanem hogy visszaszorítsák a mediterrán államokra jellemző lazaságot, ami hazánkban is eluralkodott.

Ezen igyekszik változtatni a „Maradj otthon!” kampány, s ezen a most induló „Maradj otthon! Fesztivál”. (Ne feledkezzünk meg a Tankcsapdáról! A fiúk 20-án, pénteken, a Debrecen Televízió stúdiójában tolták élőben a bulit.) A több mint félszáz résztvevő között megtalálható Magyarország minden nagy zenei rendezvénye: az38 Hajó, az Akvárium Klub, a B.my.Lake, Balaton Sound, a Bánkitó Fesztivál, a Barba Negra, a BME Egyetemi Napok, a Budapest Park, a Búgócsiga, a Campus, a Dürer Kert, az East Fest, az EFOTT,az Egerszeg Fesztivál, az Erőd Klub, az Etyeki Piknik, az Expresszó, a FEZEN, FEZEN Klub, a Fishing On Orfű, a Grand Café Szeged, a HALL, a Hangár Music Garden, a Helynekem, a Keresztury Dezső VMK, a Kobuci Kert, a Kölcsey Központ Pécs, a Lovarda Debrecen, a Madách Imre Művelődési Központ, a Magneoton, a Millenáris Park, a MOL Nagyon Balaton, a Művészetek Völgye, a Paloznaki Jazz Piknik, a Papp László Aréna, a Pécsi Est Café, a Petőfi Kultúrtanszék,a Petőfi Rádió, a RepTár, a Rómer Ház, a Shop Stop, a STRAND Fesztivál, a Sziget Fesztivál, a SZIN, a Szombathely Városháza, a Telekom VOLT Fesztivál, a Tiszavirág Fesztivál Szolnok, a Trafo Club Gödöllő, a VeszprémFest, a Veszprémi Utcazene Fesztivál, a VIBE Fesztivál, a Víztorony, a Zsolnay Kulturális Negyed.
A Facebookon létező virtuális eseménysorozat kiötlője Lobenwein Norbert, a VOLT Fesztivál alapító-főszervezője, akinek szándéka, megmutatni, mivel töltik napjaikat odahaza a százezreket, milliókat megmozgató sztárok.
– Deklarált célunk, a leghitelesebb példaképek segítségével elérni, hogy közönségük valóban otthon maradjon. Csak ezzel segíthetünk abban, hogy a vírus ne terjedjen tovább – így a szervező.
Napról napra más előadó látja vendégül a virtuális látogatókat. Szombaton délután Rúzsa Magdi, erre az alkalomra rögzített feldolgozásával, a „Most élsz!” című Máté Péter dallal indította a fesztivált. Ákos, szombat esti első karanténkoncertjét követően, vasárnap, illetve Járai Márk élő koncerttel jelentkeznek otthonukból. Hétfőn pedig Majkához látogathatnak el az érdeklődők.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Al Pacino ördögűző papként tér vissza a vászonra
A rítus júliusban érkezik a hazai mozikba.

Jövő hét végéig várják a magyar–lengyel zenei vonatkozású projekteket a Wacław Felczak Alapítványnál
15,5 millió forintnyi támogatás Felczak-lemezek és Felczak-koncertek megvalósítására.

Závogyán Magdolna: Összmagyarságban gondolkodunk és cselekszünk
Megtartotta éves közgyűlését a Magyar Művészeti Akadémia.

Ennyi volt, biztosan betiltják a meztelenruhát ezen a filmfesztiválon
Segítenek visszaállítani a hírességek becsületét.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Ezen múlt, hogy nem Erdő Péter lett az új pápa, hanem Prevost bíboros

Nahát – két cseppet sem bizalomgerjesztő outsider öregúr kellett ahhoz, hogy a Nyugat megint értelmes dolgokat csináljon!

„Csak nehogy elkallódjon” - félti Lisztes Krisztiánt a Fradi legendája

Hátba támadták volna Magyarországot – Orbán válaszként oda csapott, ahol a legjobban fáj

„Nem találok szavakat... Nyugodj békében!” – Gyászol Hosszú Katinka

A vörös vonalon túl: az ukránok elképesztő állítást tettek Magyarországról

Váratlan vallomást tett a kisfiút felrúgó karateedző a bíróságon

Ezért gyönyörű Borbás Marcsi kertje, elárulta, mi a titok

Hatalmas, meglepő titok derült ki Orbán egyik véresszájú ellenfeléről

Történelmi siker Szaúd-Arábiában, Cristiano Ronaldo kikerült a csapatból

Dobrev Klára megújulása színjáték

Magyar Péter nagy bajban van: megvan, ki adta át neki a lepkefingként emlegetett felvételt
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Al Pacino ördögűző papként tér vissza a vászonra
A rítus júliusban érkezik a hazai mozikba.

Jövő hét végéig várják a magyar–lengyel zenei vonatkozású projekteket a Wacław Felczak Alapítványnál
15,5 millió forintnyi támogatás Felczak-lemezek és Felczak-koncertek megvalósítására.

Závogyán Magdolna: Összmagyarságban gondolkodunk és cselekszünk
Megtartotta éves közgyűlését a Magyar Művészeti Akadémia.

Ennyi volt, biztosan betiltják a meztelenruhát ezen a filmfesztiválon
Segítenek visszaállítani a hírességek becsületét.