Támadás a Fehér Ház ellen: miről álmodhat Kim Dzsong Un?

Filmen Észak-Korea már megszállja a Fehér Házat és túszul ejti az amerikai elnököt!

kgy
2013. 04. 06. 12:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Támadás a Fehér Ház ellen

Még hogy a filmbeli túlzások nem ismétlődhetnek meg a valóságban! Antoine Fuqua aligha gondolta volna komolyan, hogy mire filmje, a Támadás a Fehér Ház ellen mozikba kerül, Észak-Korea a valóságban is fegyverrel és közvetlenül fenyegeti az Egyesült Államokat. Ennél szerencsésebb – és bizarrabb – reklámkampány nem is kellhet egy filmnek, amely most Magyarországon is bemutatásra kerül. Történetében észak-koreai terroristák támadják meg a washingtoni Fehér Házat, túszul ejtve az Egyesült Államok elnökét. A nemzet és a világ csupán egy korábbi akcióban bűnbakként megbélyegzett testőrre számíthat, aki éppen úgy menetel a megszállt épületben, mint egykoron John McClane a Drágán add az életed Nakatomi-toronyházában. Bruce Willis helyett Gerard Butlert kapjuk akcióhősként, az elnököt Aaron Eckhart játssza, és a jobban csengő nevek között megtalálható még Morgan Freeman, Angela Bassett, és Melissa Leo is. A rendező pedig a Kiképzéssel már emlékezeteset alkotó Fuqua. Akinek a Rambo és Kommando-típusú akciótúlzások bejöttek, most sem fog csalódni.


Május után

Olivier Assayas, Franciaország magyar származású szerzői rendezője évek óta megbízhatóan készíti artfilmjeit. Tavaly Velencében a legjobb forgatókönyv díját elnyerő Assayas ezúttal a hetvenes évek elejére kalauzol el minket, s a francia diáklázadásokról és azok következményeiről mesél. Kritikánk a filmről itt olvasható, interjúnk a rendezővel pedig itt található meg.


G. I. Joe – Megtorlás

Sikeres volt az első rész, a Hasbro-játékok pedig továbbra is népszerűek. Ezért készülhetett el a G. I. Joe franchise Megtorlás címre keresztelt folytatása, amelyben 3D-ben élvezhetjük a fejetlen akciójeleneteket. Ezúttal nindzsák, Bruce Willis és kicsivel több Channing Tatum színezi meg a kommandósok történetét, a rendezői székbe pedig a Step Up táncosfilmekkel és Justin Bieber-doksival edződött Jon M. Chut gondolták a legalkalmasabbnak. A filmet jelentős csúszással mutatták be a tengerentúlon, ami a jelek szerint bejött a forgalmazásnak, mert az USA-ban hódít az akciófilm. Igaz, a G. I. Joe játékkatonáknak is leginkább csak az Egyesült Államokban van kultusza.

Egy hölgy Párizsban

Észt filmeket a legritkább esetben láthatunk itthon a mozikban, de a világ fesztiválforgatagában sem tömegesen mutatnak be a balti miniállam filmgyártásában készült darabokat. Az Egy hölgy Párizsban is csak koprodukciónak nevezhető, amelyben sokkal inkább dominál a francia vonal. És ezt nemcsak a főszereplő Jeanne Moreau személye, valamint a francia helyszín (Párizs) mondatja velem. Az észt rendező Ilmar Raag filmjében Észtországból érkezik egy lány Párizsba, hogy egy idős disszidens hölgyet gondozzon. A dolgot bonyolítja, hogy az idős hölgy exszeretője invitálta a fiatalt a szerelem városába, amelyből a két nő kapcsolatán kívül jut azért a történetbe. Ha már egyszer Párizs a film díszlete. Ilmar Raag a díjnyertes Az osztály után jelentkezett ismét önálló egész estés rendezéssel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.