Nem jelentek meg hétfőn az Emberi Erőforrások Minisztériumában (Emmi) a Ludwig Múzeum lépcsőin napok óta demonstráló Összefogás a Kortárs Művészetért képviselői. Mint ismeretes, a csoportosulás aktivistái május 9-én a Ludwig Múzeumban tartottak demonstrációt, állítva: az intézmény igazgatói posztjára kiírt pályázat nem átlátható. Május 10-én sajtótájékoztatón jelentették be: addig tartják jogellenesen birtokukban a Ludwig Múzeum bejáratát, amíg az Emmi nem bocsátkozik velük érdemi egyeztetésbe. A tárca már aznap levélben jelezte a szervezetnek, hogy május 13-a délelőttre konzultációra hívja a demonstrálók képviselőit, ők azonban nem jelentek meg az egyeztetésen.
A minisztérium közleményében sajnálattal állapította meg, hogy a demokráciát és átláthatóságot követelő tüntetők „eszerint nem hajlandóak a párbeszédre, és nem kívánják megismerni az igazgatói pályázat törvényes kereteit és menetrendjét, a szervezet tagjai nem kíváncsiak a tényekre és arra, hogy a hosszú évek óta érvényben lévő jogszabályok hogyan rendelkeznek egy magyar múzeum igazgatójának kinevezéséről”.
A csoport Facebookon közzétett közleményéből kihámozható, hogy tagjai sajtónyilvános találkozót szerettek volna a miniszterrel a Ludwig Múzeumban – ebből arra is következtetni lehet, hogy médianyilvánosság (médiacirkusz) nélkül a szakmai egyeztetés már nem érdekli őket.
A Ludwig Múzeum–Kortárs Művészeti Múzeum vezetőjének, Bencsik Barnabásnak február 28-án járt le a mandátuma. Az intézmény igazgatói posztjára beérkezett pályázatokról az emberi erőforrások minisztere június 12-ig hozza meg döntését. A posztra Bencsik Barnabás művészettörténész és Fabényi Júlia művészettörténész pályázott.