Az évadnyitót a kezdetektől Vitéz László életre keltője, a Kossuth-díjas Kemény Henrik köré szervezték, aki a fesztivál alapítója és a társulat egyik alapító tagja is volt egyben. Nem csupán bábművész volt, hanem ő maga volt a középkori bábmisztérium éltetője.
Ezen a napon a négy éve elhunyt bábos emléktábláját is megkoszorúzzák a színház homlokzatán, de átadják a Kemény Henrik alapította Michel Indali-díjat, amelyet minden évben a műfaj egy-egy kiemelkedő képviselője érdemelhet ki. (Michel Indali, azaz Indali Mihály 1956 után menekült Párizsba, ahol szobrászművészként élt, és zseniális bábjátékosként a rendszerváltozás után a magyar közönség is megismerhette – a szerk.) A Kemény Henrik által művelt vásári játékos hagyomány ezúttal a Ziránó Színház, a kaposvári BábSzínTér és a szombathelyi Mesebolt Bábszínház produkcióiban kel majd életre.
Mindannyiunk pajtikája, Vitéz László kiterjedt rokonságához tartozik a német Casperl, az orosz Petruska vagy az angol Punch. Híres felmenőjét Paprika Jancsinak hívják. Vitéz László nagy mókamester, furfangos és helyén a szíve: a piros sipkás, vidám fickó palacsintasütőjével, „a nagymamucika báli legyezőjével" most is móresre tanítja az ördögöket, a gonosz embereket és magát a halált is. Kemény Henrik meséiben a jó és a rossz élesen különvált, fontos morális útmutatást kapott tőle gyermek és felnőtt egyaránt. A favitéz paravánja előtt állva sokan döbbentek rá, hogy a mesék rólunk szólnak.
Remélhetőleg az időjárás is kedvez a forgatagnak. Több színpadon zajlanak majd az események. A gyerekek ezen a napon a hazai báb- és utcai előadó-művészet kiváló képviselőivel találkozhatnak. A napot a Ciróka Bábszínház A három pillangó című előadása indítja, majd a Hubay Jenő Zeneiskola Ifjúsági Fúvószenekara segít a jó hangulat megteremtésében.
A Majorka Színház A malacon nyert királylány történetét meséli el, míg a házigazda Kolibiri Színház Róbert Gida és barátai kalandjait idézi fel. Vendégszerepel a veszprémi Kabóca Bábszínház, valamint a pécsi Márkus Színház, akik Hős Miklós életét játsszák el. A szlovákiai Árgyélus Színház Écsi Gyöngyi mesemondóval a világ kenyeréről regél, míg a Ziránó Színház Pulcinella szerelmét pletykálja el. Ráadásul nemzetközi fellépő is színesíti a programot: egy új-zélandi vendégelőadó is bemutatkozik.
Az előadások között a Kolibri Harsona Quartett játszik, a színház bejáratánál pedig a hagyományokhoz híven a Vitéz László bábjáték-automata várja a gyerekeket, a fesztiválzáró szakmai beszélgetést Szűcs Katalin Ágnes kritikus vezeti.