Nemzetközi sikereket aratnak vonókészítőink

A Giovanni Lucchi emlékére rendezett versenyen mindegyik dobogós helyezést magyarok szerezték meg.

MTI
2016. 05. 25. 19:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Amszterdamban, az első Nemzetközi Darling Vonókészítő Versenyen május elején szintén díjazták Etzler Bernd hegedű- és brácsavonóját. Mint a vonókészítő mester elmondta, a verseny résztvevőiből álló ötfős zsűri – amelynek ő maga is tagja volt – kategóriánként egy-egy vonót díjazhatott. A zsűrinek – két francia és egy amerikai mester mellett – még egy magyar tagja volt Kovács Tibor személyében.

Az olaszországi versenyre Nagy András bronzérmes vonóját a Zenetörténeti Múzeum nemrég megnyílt kiállításából kérték kölcsön, így a milánói bemutatkozás után oda fog visszatérni. Etzler Bernd, aki a tárlat kurátora is egyben, elmondta, hogy a magyar vonókészítés múltját és jelenét bemutató állandó kiállításhoz tavaly kezdte el összegyűjteni az egykori és mai magyarországi vonókészítők adatait, és mintegy 30 vonóból álló gyűjteményt sikerült létrehozni, amelyben nagyon érdekes darabok is megtalálhatók.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.