Egyszerre vagyok végtelenül boldog és határtalanul elkeseredett. Boldog, mert megtapasztalhattam azt, amire Gábor Miklósnak, Kállai Ferencnek, Bessenyei Ferencnek már nem volt lehetősége. Láthattam a saját temetésem, azt, hogy mennyien szeretnek, hogy mennyien állnak mellettem, a szombathelyi közönség, barátok, kollégák, a Nemzet Színészei – fogalmazott a történetekkel kapcsolatban lapunk megkeresésére Jordán Tamás, a szombathelyi Weöres Sándor Színház alapító-igazgatója, aki szerint a közgyűlés eredménye arról tanúskodik, hogy a döntéshozóknak nemcsak a színház jövője, de a közönség sem számít.
– A városatyáknak a polgárok érdekeit kéne szem előtt tartaniuk, úgy tűnik, a politikai szempontok azonban felülírták ezt. Ez nagyon fájdalmas. Azzal, hogy új pályázatot írnak ki, nem lehet már biztonsággal megtervezni a következő évadot, nem lehet szerződéseket kötni. Biztos, hogy színészek fognak így távozni, és azt sem lehet garantálni, hogy a közönség által szeretett rendezők sem vállalnak máshol feladatot. Ez a hajó léket kapott, és lehet, hogy el fog süllyedni. Üzenem a döntéshozóknak, hogy ebből a helyzetből csak úgy lehet jól kijönni, ha meghosszabbítják a kinevezésem a szezon végéig – hangsúlyozta a direktor, aki a kiírandó új pályázaton mindenképpen indul a szombathelyi színház vezetői posztjáért.
Közgyűlés után
Nem kapott többséget a csütörtöki szombathelyi közgyűlésen Jordán Tamás pályázata, új pályázatot írnak ki a szombathelyi színházigazgatói posztra.
A Dér András pályázata körüli ellentmondásos helyzetre reagálva Jordán Tamás elmondta, személyesen kérte a rendezőt, hogy hozza nyilvánosságra, mik is voltak azok a botrányos körülmények, amelyeket folyamatosan szajkóztak a képviselők. – Sokan azzal támadtak, hogy én vettem rá Törőcsik Marit, támogasson, és hogy én gyakoroltam nyomást a színészeimre, álljanak ki mellettem. Voltak, akik azzal vádoltak, hogy én szerveztem a közgyűlés előtti tüntetést. Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, soha nem tettem semmi olyat, ami az erkölcseimmel, a felfogásommal ellenkezik – szögezte le Jordán Tamás.
Mindeközben pedig a fővárosi közgyűlés kiírta a pályázatot a budapesti Trafó Kortárs Művészetek Háza ügyvezető-igazgatói székére. Emlékezhetünk, hogy öt évvel ezelőtt Bozsik Yvette megválasztása után végül lemondott a Trafó igazgatásáról, ezért akkor újra kiírták a pályázatot az intézmény vezetésére, amelyet végül Nagy József világhírű koreográfus-táncművész-rendező nyert el. Nagy József kitöltötte pályázati idejét, és azt a Szabó Györgyöt nevezte ki menedzser-igazgatónak, aki egyébként alapította az intézményt, és akivel szemben 2012-ben Bozsik Yvette pályázatát támogatta a közgyűlés.
A mostani pályázati kiírás akkor válik hivatalossá, amikor azt az Emberi Erőforrások Minisztériumának honlapján közzéteszik, a pályázóknak onnantól kezdve 30 nap áll rendelkezésükre, hogy leadják pályázataikat. A hivatalos közzététel ma megtörtént.
Az új ügyvezető igazgató munkaviszonya 2017. szeptember 1-jétől 2022. augusztus 31-ig tartana, a pályázati feltételek között pedig olyan művészeti program kidolgozása szerepel, amely kitér többek között a kulturális innovációra, a nemzeti hagyományok kortárs értelmezésére, a független magyar és külföldi művészeti csoportok bemutatására is.