Karakteres burkolat
… méghozzá a konyhapult és a főzőterület felett. Nem szükséges az egész falfelületet izgalmas mintájú csempével borítani, elég egy-két sor, felette maradhat fehér a fal – a szem úgyis a mintára fókuszál, míg a többi fehér felület gondoskodik róla, hogy tágasabbnak, világosabbnak tűnjön a tér.
Tükrös felületek
A rozsdamentes acél felületek visszaverik a fényt, ezáltal nagyítják a teret. Nem csak a hűtő, tűzhely felülete készülhet ebből az anyagból, avagy választhatjuk a szekrényekhez is.
Többfunkciós konyhasziget
Egy jól megtervezett konyhaszigettel nemcsak bővíthetjük a munkafelületeinket a konyhában, hanem akár étkezésre is használhatjuk. Kis lakásokban akár látványos térelválasztóként is funkcionálhat.
Egy apró konyha is lehet nagyon stílusos és praktikus, csak ügyes megoldásokra van szükség
Fotó: Pixabay
„Eltűnő” konyha
Ha a konyhaszekrény és a panelek színe közel azonos a fal árnyalatával, a bútorok szinte eltűnnek – beolvadnak a környezetükbe, ezáltal tágasabbnak tűnik a helyiség. Hogy ne legyen túl egyhangú a konyha, válasszunk néhány élénk színű kiegészítőt, például bárszékből, de feldobja a helyiséget egy mutatós szobanövény is.
Edények a magasban
Ha kicsi a konyha, érdemes minden szegletét kihasználni: igen, még a plafont is. A serpenyőket, edényeket akár le is lógathatjuk: a konyhapult felett jól elférnek. A réz edények kifejezetten jól mutatnak a fa bútorok mellett.
Engedjük be a fényt!
Ha apró a konyha, a legkézenfekvőbb megoldás, ha a lehető legtöbb fényt engedjük be. Ha tehetjük, válasszunk nagy nyílászárókat ebbe a helyiségbe, amennyiben pedig lehetőség van rá, tegyünk be ide tetőablakot.
Semleges színek
Régi, ám bevált trükk az optikai csaláshoz, ha egy apró helyiségben a világos árnyalatokat tesszük dominánssá. Ettől könnyebb lesz a térérzet és szellősebbnek tűnik a helyiség.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!