Történelmi siker – ez történt a magyarokkal az olimpián kedden

Folyamatosan frissülő hírösszefoglaló a magyar sportolók eredményeiről a tokiói olimpia keddi napján. Milák Kristóf folytatta elképesztő úszását fő számában, kétszáz pillangón, Hosszú Katinkáért viszont izgulni kellett, hogy bejusson a kétszáz vegyes döntőjébe. A finálé elérését követően a kétszáz pillangó előfutamát már nem vállalta a háromszoros olimpiai bajnok, így ebben a számban csak Kapás Boglárka képviseli hazánkat a folytatásban, ő az ötödik legjobb idővel kvalifikálta magát az elődöntőbe. Női kézilabda-válogatottunk összeomlott Brazília ellen, de férfi pólósaink javítani tudtak, és megszerezték első sikerüket a játékokon. A nap legjobb teljesítményét azonban messze nem ők, hanem Vas Kata Blanka nyújtotta, aki a negyedik helyen tekert célba a hegyikerékpárosok versenyében.

2021. 07. 27. 6:00
MILÁK Kristóf
Tokió, 2021. július 26. Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás elõfutama után a világméretû koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Tokiói Vizes Központban 2021. július 26-án. Az úszó a legjobb idõvel jutott tovább, 1:53.58 perccel nyerte futamát. MTI/Kovács Tamás Fotó: Kovács Tamás

ÚSZÁS

• a legjobb idővel, az összetett második helyezettjét csaknem három másodperccel megelőzve jutott tovább a férfi 200 pillangó elődöntőjéből.
  • is ott lesz a szerda hajnali fináléban ebben a számban, ő az ötödik helyen került a legjobb nyolcba, ahová viszont nem jutott be a japánok reménysége, Szata Deijo, akinek Milák után a legjobb egyéni csúcsa volt a mezőnyben.
  • nem tudta megismételni a tegnapi selejtezőben úszott biztató teljesítményét az elődöntőben 200 vegyesen, így azért is izgulni kellett, hogy bejusson a döntőbe. Ez végül szerencsére a hetedik legjobb idővel összejött neki.
  • Németh Nándor a kilencedik legjobb idővel harcolta ki a helyét a 100 méteres gyorsúszás szerdai elődöntőjében, míg Szabó Szebasztián a 20. helyen zárt ugyanebben a számban a keddi előfutamban.
  • Hosszú Katinka a 2016-os riói olimpiához hasonlóan Tokióban is visszalépett a 200 méteres pillangóúszás selejtezőjétől.
  • Ugyanebben a számban a világ- és Európa-bajnoki címvédő az ötödik legjobb idővel jutott tovább a szerdai elődöntőbe.
  • A 4×200 méteres magyar férfi gyorsváltó (Holló Balázs, Zombori Gábor, Kozma Dominik, Márton Richárd) a keddi első előfutamban a hatodik helyen végzett, de rossz váltás miatt kizárták a versenyből – Kozma 14 századmásodperccel korábban ugrott a medencébe.
  • Kalmár Ákos a 7:55.85-s idejével harmadik lett előfutamában férfi 800 méter gyorson, összességében a 22. helyen zárt, nem került be a szám döntőjébe.
  • Milák Kristóf mottója kétszáz pillangón: csak lazán! Fotó: MTI/Kovács Tamás

KÉZILABDA

• Remek kezdés után váratlanul összeomlott a magyar női kézilabda-válogatott a Brazília elleni csoportmérkőzésen, 33-27-es vereség lett a vége. Elek Gábor csapata két forduló után pont nélkül áll a B csoportban, folytatás csütörtökön az oroszok ellen.
  • SPORTLÖVÉSZET

• Péni István és Mészáros Eszter 627,9 körrel az utolsó helyen, de bejutott a döntőbe a legjobb nyolc közé a légpuskások vegyes páros számában. Végül a hetedik helyen zárták az olimpiát.
  • HEGYIKERÉKPÁR

• Az ötkarikás újonc, 19 esztendős a negyedik helyen végzett a hegyikerékpárosok női versenyében, amely a magyar kerékpársport legjobb eredménye az olimpiák történetében.
  • VÍZILABDA

• Megszerezte első győzelmét a magyar válogatott a tokiói olimpia férfi vízilabdatornájának A csoportjában. Märcz Tamás tanítványai a házigazda Japánt, ha döcögősen is, de végül magabiztosan, 16-11-re múlták felül kedden, a második fordulóban.
  • Varga Dénesék (sötét sapkában) kellemetlen ellenfelet gyűrtek le
    Fotó: MTI/Illyés Tibor

CSELGÁNCS

• Első mérkőzésén kikapott és ezzel kiesett kétszeres Európa-bajnokunk, Ungvári Attila, aki az egyiptomi Mohamed Abdelaal ellen intésekkel veszített a 81 kilogrammosok között.
  • Özbas Szofi aranyponttal nyert az első mérkőzésén a német Martyna Trajdos ellen a 63 kilogrammosok versenyében, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.
  • Az első olimpiáján szereplő, 19 éves Özbas a második meccsén ipponnal szenvedett vereséget az olasz Maria Centracchio ellen, s ezzel a nyolcaddöntőben kiesett.
  • TRIATLON

• Bragmayer Zsanett a 12. helyen végzett, ezzel minden idők legjobb magyar női eredményét érte el triatlonban az ötkarikás játékokon, többek között legyőzve a világranglista második helyezettjét, Summer Rappaportot is.
  • körhátrányba került, így nem fejezhette be a versenyt.
  • VITORLÁZÁS

• A női Laser Radial hajóosztályban szereplő Érdi Mária bravúros második helyet ért el az ötödik futamban, s ezzel a huszadik helyről a tizenötödikre lépett előre az összetettben.
  • A férfiak Laser hajóosztályának negyedik futamában Vadnai Benjamin 15. lett, s ezzel összesítésben két pozíciót visszacsúszva a 11. helyen áll.
  • esélyeshez méltón a második helyen végzett a finndingi hajóosztály első futamán, hátránya mindössze tizenkét másodperc az első helyezetthez képest.
  • Érdi Mária a 17. helyen ért célba a női Laser Radial hajóosztály mai második futamán. Hat futam után a 14. hely illeti meg összetettben.
  • Vadnai Benjamin előbb a 16., majd a 18. helyet szerezte meg a férfiak Laser hajóosztályában, összesítésben a 17. helyre esett vissza.
  • A finndingiben szereplő Berecz Zsombor másodikként zárta keddi második futamát, ezzel összetettben is a második helyet foglalja el az első nap befejeztével.
  • Berecz Zsombor a második helyen zárta a nyitónapot
    Fotó: EPA/Cj Gunther

TOLLASLABDA

• Sárosi Laura sérülés miatt visszalépett a tokiói olimpia további küzdelmeitől, derült ki a Magyar Olimpiai Bizottság közleményéből.
  • Második csoportmeccsén is vereséget szenvedett Krausz Gergely, aki 2:0-ra veszített Szergej Szirant ellen, s ezzel véget ért számára az olimpia.
  • Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!