Cselgáncsban a vegyes csapatverseny most szerepelt először az olimpiai programban. Ebben a számban a férfiaknál és a nőknél is három súlykategória van, a férfiaknál a 73 kg, a 90 kg és a +90 kg, a nőknél az 57 kg, a 70 kg és a +70 kg. Japán topfavorit volt, eddig mind a négy vegyescsapat-világbajnokságot megnyerte, most pedig elméletileg kilenc olimpiai bajnok közül is válogathattak, hogy kiket dobnak harcba.
Ennél nagyobb pofont nem kaphattak volna a japánok az olimpián
Az olimpia cselgáncstornáján a japánok az egyéni versenyeken kiosztott tizennégy aranyéremből kilencet otthon tartottak, nemzeti sportágukban bucira verték a világot, a vegyes csapatversenyt azonban szombaton elbukták.

A negyeddöntőben 4-2-re verték a németeket. Egyéniben a női 57 kg-ban Josida Cukasza „csak” bronzérmes lett, így inkább az 52 kg-os aranyérmes Abe Utát dobták be, aki kikapott, majd a második meccsen a férfi 73 kg-ban a kategória olimpiai bajnokaként Ono Sohejt is megverték, így a németek 2-0-ra elhúztak. A folytatásban azonban nyert a női 70 kg-ban Araj Csizuru (a súlycsoport olimpiai bajnoka), a férfi 90 kg-ban Mukai Sojcsiro (őt egyéniben a nyolcaddöntőben Tóth Krisztián győzte le), a női +70 kg-ban Sone Akira (a +78 kg olimpiai bajnoka), a férfi + 100 kg-ban pedig Wolf Aaron (a 100 kg olimpiai bajnoka) is győzött, így Japán 4-2-re felülkerekedett.
Az elődöntő sima ügy volt, 4-0 az oroszok ellen, a döntőben pedig a franciák következtek.
Az első meccsen a női 63 kg-ban olimpiai bajnok Clarisse Agbegnenou ipponnal legyőzte a Tokióban egy súlycsoporttal feljebb megkoronázott Arajt! A férfi 90 kg-ban is a franciák nyertek, pedig Mukaihoz hasonlóan Axel Clerget-nek nem sikerült jól az egyéni, ő is a nyolcaddöntőben esett ki, de most legyőzte Mukait. Ezután Sone győzelmével 2-1-re szépítettek a japánok, de a férfi nehézsúlyban a kétszeres olimpiai bajnok Teddy Riner, aki Tokióban csak bronzérmet szerzett – ez a franciák számára katasztrófa lett – elbánt Wolffal. Ez azért papírforma volt. Az ötödik összecsapáson így a franciáktól az 57 kg-ban egyéniben ezüstérmes Sarah Leonie Cysique úgy állt fel Josida ellen, hogy ha legyőzi, akkor a francia csapat lesz az olimpiai bajnok, és így is történt. A házigazdáktól Ono már nem léphetett tatamira, mert 4-1-es francia győzelemmel véget ért az olimpiai döntő – ami sokkolhatja egész Japánt.
Japán számára végzetes lett, hogy a női 70 kg olimpiai bajnoka kikapott a 63 kg aranyérmesétől, de Mukainak is nagyon rossz éjszakái lesznek.
Teddy Riner pedig – akinek már Pekingből is van egy bronzérme – a londoni és a riói aranya mellé Tokióban egy bronzot és egy újabb aranyat is tett, és az olimpiatörténet legeredményesebb dzsúdósa lett. (Három aranya rajta kívül a japán Nomura Tadahirónak van, aki 1996-ban, 2000-ben és 2004-ben diadalmaskodott a férfiak 60 kg-os súlycsoportjában.)
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Ferenc pápa temetésének napja nemzeti gyásznap lesz Magyarországon

Dárdai Pál bizalmasa kitálalt – mi a fene történik a feltámadó Herthánál?

Tóth Gabi leendő sógora felfordulást okozott a belvárosban

Ferenc pápa azt kérte, hogy a temetési szertartás legyen egyszerűsített

Ő beszélt utoljára a Szentatyával a halála előtt - ezt mondta magas rangú látogatójának

Agyvérzés okozhatta Ferenc pápa halálát + videó

Közülük kerülhet ki Ferenc pápa utódja

A Barca edzője alaposan kiosztotta a kispadot rugdosó Ansu Fatit - videó

Mi Ukrajna legnagyobb problémája?

Magyar filmet még sosem vártak így a Netflixen

Ferenc pápa halálának okára derült fény

A Kecskemét szurkolói lesújtó ítéletet mondtak, már az NB II-ben látják a csapatot