Elfeledett, különleges régi mesterségeket, mint például gyöngyfűzést, a hímzést, a csipkeverést és a mézeskalács-készítést, tűzzománcozást, vesszőfonást, fafaragást ismerhetik meg az érdeklődők a Nemzeti Művelődési Intézet aszakkor.hu lakiteleki tudásmegosztó online felületén. A bemutató videókon keresztül díjmentesen biztosítanak lehetőséget a szakköri tevékenységek kipróbálására – derül ki a cikkből.
A látogatók közreműködő mestereket és oktatókat ismerhetnek meg, akik magas szinten, több évtizedes tapasztalattal rendelkezve vállalkoznak tudásuk megosztására. A kezdeményezés célja, hogy segítő kezet nyújtson mindazoknak, akik területileg – akár mozgásuk korlátozása, akár a koronavírus-járvány miatt, akár a távolságok miatt – nem érnek el tevékenységi formákat és azoknak is, akik bátortalanabbak a közösségi aktivitások terén, vagy még nem döntötték el, hogy milyen közösséghez csatlakozzanak.
A kép illusztráció. Fotó: MTI / Czeglédi Zsolt
A szakkörvideók nagy előnye, hogy bármikor visszanézhetőek, így, ha elsőre nem sikerül elsajátítani valamit, akkor sem maradnak le az érdeklődők semmiről. A tevékenységeket segédanyagok, fotók, leírások is kiegészítik.
A kezdeményezésbe a gyermekeket is szeretnék bevonni, nekik izgalmas népi játszóházi foglalkozásokat kínálnak.
A szakkör lehetőséget biztosít mindenkinek, aki tanulni vágyik, aki szabadidejét otthoni körülmények között szeretné hasznosan eltölteni. A szakemberek abban bíznak, hogy az oldal felhasználói nem állnak meg az online felhasználásnál, és az alapismeretekkel felvértezve csatlakoznak majd a számukra területileg megközelíthető közművelődési intézmény közösségeihez.
A lakiteleki Népfőiskola Alapítvány által létrehozott NMI Művelődési Intézet Nonprofit Kft. 2017. január elsején kezdte meg szakmai tevékenységét.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Korábbi cikkünkben Cserkeszőlőről írtunk. Gyógyturizmus – A város bízik abban, hogy magára talál a fürdőélet és a turizmus. a cikkben szó esik a Csipkeházról is. IDE kattintva olvashatja tovább.