Négy éve még Dárdai Palkó cseréje volt a németek sztárja

Eldöntötte az idei Bajnokok Ligája-döntőt a Chelsea javára a Manchester City ellen. Portugália ellen ő lett Németország legfiatalabb gólszerzője az Európa-bajnokságok történetében. Kai Havertz hatástalanítása lesz Marco Rossi csapatának egyik nagy feladata a szerdai Németország–Magyarország, továbbjutásról döntő Eb-csoportmeccsen. Lothar Matthäus szerint a 22 éves középpályás világklasszissá érhet, de azért még kritizálta őt.

2021. 06. 22. 6:30
Germany's forward Kai Havertz controls the ball during the UEFA EURO 2020 Group F football match between France and Germany at the Allianz Arena in Munich on June 15, 2021. (Photo by FRANCK FIFE / POOL / AFP) Fotó: FRANCK FIFE
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Havertz a német válogatott vezére lehet a következő hat-nyolc évben, amikor Toni Kroos, Thomas Müller és Ilkay Gündogan már nem lesznek – jelentette ki a Kickernek Lothar Matthäus. – Több gólt is szerezhetne, ebben javulhat speciális edzésekkel. Jó szeme van, jó a labdával, jól helyezkedik, remek a technikája és intelligens. Úton van a csúcs felé, de az apróságokon múlik, hogy felér-e oda. Hogy csak nagyon jó labdarúgó lesz vagy világklasszis.

A németek 1990-es aranylabdása és a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya ugyanakkor nem volt elégedett Havertz hozzáállásával az Eb előtt. A Chelsea játékosa azt nyilatkozta, hogy mindenkinek szó nélkül el kell fogadnia azt is, ha csak a kispadon jut neki hely, és ez nem tetszett Matthäusnak.

– Nem akarok ilyen kijelentéseket hallani – tette nyilvánvalóvá Matthäus. – A játékosok azt gondolják, akkor tesznek jót a csapatszellemnek, ha nem bántanak senkit. Csak ne sértsenek meg senkit, csak ne bosszantsák az edzőt… Inkább mondják azt, hogy játszani akarnak, persze megadva a tiszteletet.

Tehát úgy tűnik, Havertznek nyilatkoznia még tanulnia kell: ha túlságosan szókimondó, azért; ha túlságosan óvatos, akkor azért. Mi persze annak örülnénk a legjobban, ha a magyar válogatott elleni meccs után megszólalni se tudna.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.