München belvárosa olyan mint bármikor máskor. A Marienplatz és környéke késő délutántól estig zsúfolt, a hosszú sétálóutcán sok ember kavarog, a söröző-éttermek teraszai is megtelnek ebédidőben, minden olyan, mint bármelyik hétköznapon. Az utcán már itt sem kell maszkot viselni, ám például a sörözőkbe csak úgy lehet bejutni, hogy ki kell tölteni egy papírt a nevünkkel, a dátummal, az asztalunk számával és a telefonszámunkkal – ha olyan fertőzöttre bukkannának, aki mondjuk ott költötte el az ebédjét, könnyű legyen megtalálni azokat, akik közel ülhettek hozzá. A népszerű üzletek előtt hosszú sorok kígyóznak türelmes emberekkel, itt is csak meghatározott számú vevőt lehet beengedni, amikor egy kijön, egy bemehet.

A Marienplatzon áll a város gyönyörű városháza, a Bayern München futballistái ennek az erkélyeiről szokták ünnepelni a téren összegyűlő szurkolóikkal a bajnoki címeket, mondhatni, már megszokásból, hiszen a csapat az utóbbi kilenc évben mindig a Bundesliga élén végzett. Most azonban nincs semmi szokatlan, csupán féltucatnyi lobogó jelzi, hogy a város a labdarúgó Európa-bajnokság társrendezője, annak pedig nyoma sincs, hogy szerdán igen fontos meccset játszik a német válogatott a magyarral. Szemernyi futballhangulat sem uralkodott el a városban, legalább is kedden még biztosan nem. Dieter Reiter egy nyilatkozatában belengette, hogy szivárványos zászlókkal díszíti fel a városházát a meccs napján, egyelőre az épületen nem lobog semmilyen zászló, sem szivárványos, sem német, sem pedig az Európa Unióé. Az pedig ugye, már korábban eldőlt, hogy az UEFA nem engedi az Allianz Arenát a szivárvány színeivel kivilágítani.
Kora délután sikerült rábukkanni az első magyar szurkolókra, mindössze négyen voltak, fekete, Magyarország feliratú pólóban ebédeltek békésen a sétálóutca egyik teraszán. Délelőtt érkeztek vonattal, és akkor az egyikük piros, címeres válogatott mezt viselt, amivel fel is hívta magukra a figyelmet. Salzburg után, de már Németországban féltucatnyi rohamrendőr vette őket körül, és mindannyiukat alaposan igazoltatták majd átkutatták, a csomagjaikat is teljesen ki kellett üríteniük. Feltehetően pirotechnikát kerestek, ugyanakkor a nevét és az arcát inkább eltitkoló négy fiatalember elmondta a Magyar Nemzetnek, hogy a rendőrök határozottan, de nagyon udvariasan kezelték őket, egy rossz szót sem szólhatnak rájuk. Ebből az következik, hogy a német rendőrség felkészült a várhatóan mintegy háromezer magyar fogadására. Ők négyen elmondták, sokan jegy vagy védettségi igazolás nélkül érkeznek majd kedden este vagy szerda délelőtt, és majd a stadionon kívülről szurkolnak.