Győzött a derbin, szombaton bajnok lehet a Ferencváros

Amer Gojak volt a derbi hőse. A bosnyák támadó eddig nem szerzett gólt a Fradiban, az Újpest ellen azonban mindjárt kettőt is, méghozzá két szépet, amivel jelentősen hozzájárul a Ferencváros 3-2-es sikeréhez. Lisztes Krisztián csereként beállva már a negyedik találatát szerezte a bajnokságban. Négy fordulóval a labdarúgó NB I zárása előtt kilenc pont a Ferencváros előnye a második Kecskemét előtt, tehát akár már szombaton bajnok lehet. Zsinórban ötödször, összességében harmincnegyedszer.

2023. 05. 01. 20:00
Amer Gojak, a derbi hőse
Budapest 20230501 Labdarúgás NBI UTE-FTC Fotó:Árvai Károly/Nemzeti Sport Budapest 20230501Labdarúgás NBI UTE-FTCFotó:Árvai Károly/Nemzeti Sport Fotó: Nemzeti Sport/Árvai Károly

Sztanyiszlav a Ferencváros vezetőedzője az előzetes várakozások dacára mégsem nevezte a kezdőtizenegybe a 17 éves Lisztes Krisztiánt. Némi meglepetésre kimaradt a Fradiból két válogatott, Vécsei Bálint és így mellett Pászka Lóránd és Baráth Péter volt a másik két magyar. Betegség miatt Ryan Mmaee még a keretből is kimaradt, a sérülésből felépült testvére, Samy ismét csere volt. Az Újpest kezdőcsapatában egyetlen magyar volt, Csoboth Kevin.

Lisztes Krisztián csereként beállva is a Ferencváros gólfelelőse Fotó: Nemzeti Sport/Dömötör Csaba

Az Újpest kezdte jobban a mérkőzést, mégis a Ferencváros szerzett vezetést. A 25. percben egy szép támadás végén a kipattanó labdát Gojak mesterien tekerte a 16-osról a bal felsőbe (0-1). A találat megnézhető az M4 Sport videóján.

Az Újpest még szünet előtt egyenlített. A 43. pecben Antonov adott középre, Knoester elvétette a labdát, Gouré élt vele és a rövid alsóba pofozta (1-1)

Csercseszov a szünetben kettőt cserélt, Pászka és Tokmac helyett Botka és Lisztes állt be. Az 55. percben ismét előnybe került a Fradi. Gojak megint jobbal tekert, ezúttal a bal alsóba, ez is szép gól volt, de az első látványosabb volt (1-2).

Aztán következett Lisztes Krisztián. A 60. percben hozzá pattant a labda a 16-oson belül, s úgy tíz méterről nem habozott, határozottan rúgta a labdát a bal alsóba (1-3). A 17 éves reménység már a negyedik gólját szerezte a bajnokságban.

A hajrában az Újpest támadott becsületből, Simon Krisztián a 93. percben betalált, így izgalmassá tette az utolsó másodperceket, de egyenlíteni már nem tudtak a lila-fehérek.

Zsinórban ötödször lehet bajnok a Ferencváros

A Fradi tehát 3-2-re megnyerte a derbit és kilenc pontra növelte az előnyét a tabella élén, ami az jelenti, hogy akár már szombaton, a Kisvárda elleni meccsen bebiztosíthatja zsinórban az ötödik, összességében a harmincnegyedik bajnoki címét. Amihez az is kell, hogy a Kecskemét pénteken ne nyerjen a Honvéd vendégeként.

Labdarúgó NB I, 29. forduló

Péntek
Kecskemét–Paks 2-3 (2-0), Széktói Stadion, 4950 néző, jv.: Andó-Szabó. Gólszerző: Szalai (10.), Szabó A. (41.), illetve Varga B. (51., 58., 90., a másodikat 11-esből). Kiállítva: Vágó (Kecskemét, 57.).

Mezőkövesd–ZTE 1-2 (1-0), Mezőkövesd, v.: Pintér, gólszerzők: Besirovic (32.), illetve Tajti (57.), Mim (74.)
Kisvárda–Bp. Honvéd 2-2 (1-1), Kisvárda, 2420 néző, v: Csonka, gólszerzők: Mesanovic (28., 65.), illetve Lukic (32.), Kerezsi (80.)
Vasas–Puskás Akadémia 2-2 (0-0), Illovszky Rudolf Stadion, 1458 néző, v.: Antal P., gólszerzők: Urblík (73., 86.), illetve Favorov (49.), Komáromi (89.)

DVSC–Mol Fehérvár 2-0 (0-0), Nagyerdei Stadion, 6561 néző, v.: Karakó. Gólszerzők: Babunszki (52.), Bódi (81.). Kiállítva: Larsen (85.)

Hétfő
Újpest–Ferencváros 2-3 (1-1), Szusza Ferenc Stadion, 11 109 néző, v.: Bogár, gólszerzők: Gouré (41.), Simon K. (93.), illetve Gojak (24., 55.), Lisztes (60.)

Gouré gólja:

Borítókép: Amer Gojak volt a Ferencváros kulcsembere két góllal (Fotó: Nemzeti Sport/Árvai Károly)