Öt újpesti gól, majd három kecskeméti egy őrült NB I-es meccsen + videó

A labdarúgó NB I 10. fordulójának szombat esti mérkőzésén az Újpest 5-3-ra verte a Kecskemétet. Öt újpesti gólra három kecskeméti következett.

2023. 10. 21. 19:37
Fotó: Reti Attila

Az Újpest a Csoboth Kevin góljával az 5. percben szerezte meg a vezetést, és a folytatásban is lendületesen futballozott. A 33. percben kétgólosra növelte az előnyét, mégpedig a védő Tamás Krisztián 30 méterről szerzett bombagóljával. Fordulás után hét perc alatt háromszor volt eredményes a hazai csapat, igaz, a Kecskemét szinte egyáltalán nem nehezítette meg vendéglátója dolgát. A vendégek aztán később három perc alatt két szép gólt szereztek, a kettő közül a második, Szuhodovszki Somáé volt igazán látványos, a válogatott kerettag középpályás ugyanis 25 méterről lőtte ki a jobb felső sarkot. A Kecskemét aztán még a hajrában is betalált, így csökkentette valamelyest a különbséget, ám az Újpest teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

A fővárosi együttes ezzel feljött a tabellán a második helyre, a Kecskemét pedig idegenben változatlanul nyeretlen a mostani szezonban, sőt, immár vendégként sorozatban öt vereségnél jár.

Labdarúgó NB I, 10. forduló:

szombat:
Kisvárda–Mezőkövesd 2-1 (2-1), Kisvárda, 2150 néző, v.: Pillók, gólszerzők: Cipetic (29., 11-esből), Balogh N. (41.), illetve Széles (22., öngól)

ZTE–Paks 2-5 (2-3), ZTE Aréna, 3277 néző, v.: Erdős, gólszerzők: Mance (44., 45+3., a második 11-esből), illetve Windecker (32., 43.), Skribek (39.), Hahn (50.), Szabó J. (59.)

Újpest FC–Kecskeméti TE 5-3 (2-0), Szusza Ferenc Stadion, 5732 néző, jv: Bognár. Ggólszerzők: Csoboth (5., 52.), Tamás K. (33.), Tajti (47.), Onovo (51.), illetve Szalai G. (57.), Szuhodovszki (60.), Vágó (86.)