Nem félt a Farkasoktól, legyőzte mumusát a Manchester City

Idegenbeli sikerrel indította az idényt a Manchester City, amely a Wolverhampton Wanderers otthonában győzött 3-1-re az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában.

2020. 09. 21. 23:32
Wolverhampton Wanderers vs Manchester City
Megtörte az átkot a City Fotó: EPA/Marc Atkins

Mumusához látogatott hétfő este a Manchester City. Pep Guardiola irányítása alatt csapata hat egymás elleni mérkőzésük közül csupán kettőt tudott megnyerni, a 2019/20-as kiírásban ráadásul oda-vissza verte a manchesterieket a Wolves.

A City viszont ma este a „Nem félünk a Farkas(ok)tól” mottóval lépett a pályára, és az első pillanatoktól kezdve a házigazda kapuja elé cövekelt le. Már a 2. percben büntetőért kiáltott a vendég együttes, ekkor még nem esett meg rajta a játékvezető szíve, de a 19. percben már igen: buktatása után a sértett magabiztosan értékesítette a megítélt tizenegyest. Nem sokkal később akcióból növelte az előnyét a City, De Bruyne és összjátéka után Phil Foden talált kapuba. Félidőben 0-2.

Megtörte az átkot a City
Fotó: EPA/Marc Atkins

A szünet után felszívta magát a Wolverhampton, voltak komoly helyzetei, igaz, sorra el is puskázta őket. Rövid „világoskék” időszak után már nem hagyta ki újabb ziccerét a házigazda, Daniel Podence előbb De Bruynének adott kötényt, majd csapattársának gólpasszt. Raúl Jiménez fejesével egy gólra csökkent a különbség. Az egyenlítéstől azonban messze volt Nuno Espirito Santo együttese, sőt, közvetlenül a lefújás előtt a Manchester City talált be, lövése az ellenfél védőjének lábai között jutott el a kapuba. Sorozatban tizedik idényét kezdte győzelemmel a hatszoros bajnok, korábban egy csapat sem volt képes erre.

A gólgazdag forduló statisztikáján ugyan kicsit rontott a hétfő esti két összecsapás, de így sem volt okunk panaszra. Tíz mérkőzésen 44 gól esett, ami rekord a húszcsapatos Premier League történetében.

Premier League, 2. forduló:

Wolverhampton Wanderers–Manchester City 1-3 (0-2)

Gólszerzők: Jiménez (78.), illetve De Bruyne (20. – tizenegyesből), Foden (32.), Jesus (90+5.)

Érdekesebb statisztikák:

• A Manchester City sorozatban 11. idénynyitó találkozóján maradt veretlen (10 győzelem, 1 döntetlen);
  • A naptári évben a Manchester Citynek ítéltek legtöbbször büntetőt (8) az angol élvonalban, ezek felét kihagyta;
  • A legutóbbi 39 bajnoki mérkőzésén Kevin De Bruyne 35 gólból vette ki a részét (14 gól, 21 gólpassz);
  • A vírusszünet óta 14 pályára lépése alatt 11 gól és 2 gólpassz került Raheem Sterling neve mellé.