Frankofónok a mozivásznon

Örülhetnek a francia film szerelmesei, az előttünk álló több mint egy hónapban nem fognak unatkozni.

fib
2016. 02. 26. 11:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Újra a mozikban láthatjuk a francia filmipar legújabb és legjobb alkotásait a hatodik Frankofón Filmnapokon belül február 27-től március 8-ig. Az Uránia Nemzeti Filmszínházban, valamint, a 2016-os év újdonságaként, a Cirko-Gejzír moziban összesen 52 vetítést tartanak. A fesztivál ezt követően tizenegy városban, Debrecenben, Egerben, Győrben, Jászberényben, Miskolcon, Pécsett, Szegeden, Székesfehérváron, Szolnokon, Szombathelyen és Tatabányán, illetve a budapesti Francia Intézetben folytatódik egészen április elejéig.

A korábbi évek hagyományait folytatva a friss francia filmtermés legjobb darabjai mellett más frankofón országok (Belgium, Kanada, Görögország, Románia, Svájc, Tunézia stb.) kiváló filmjei is helyet kaptak a fesztivál programjában.

Idén Isabelle Huppert játssza a filmnapok főszerepét: február 26-án a cannes-i mustrán is bemutatott, Guillaume Nicloux rendezte Valley of Love című filmjével nyit a fesztivál. A gyönyörű történetben filmbeli partnere, 35 évvel Michel Pialat drámája, a Loulou után ismét Gérard Depardieu. Ez utóbbi is szerepel a műsoron, méghozzá a március 8. és 22. között a Francia Intézetben zajló, Isabelle Huppert hét arca c. ciklus keretében, négy másik filmmel együtt. Az idei válogatásban premier előtt lesz látható Joachim Trier filmje, a Hétköznapi titkaink, amely egyben a fesztivál záróvetítése is március 6-án, az Urániában.

De találkozhat a közönség a Cannes-i Filmfesztivál legjobb férfi színészével, a francia mozi sztárjával, Vincent Lindonnal is: Stéphane Brizé Mennyit ér egy ember? című filmjében és Joahim Lafosse Fehér lovagokjában.

A Lábuk alól a talaj elnevezésű szekció a kívülállókról szóló filmeket gyűjti egybe. Az itt vetített alkotások szereplői nem találják a helyüket, mint az Életrevalókból megismert, Omar Sy által megformált kubai Rafael Padilla, az első színes bőrű bohóc, aki fellépett Párizsban, a Belle Époque idején. A Csokoládé című film egy különleges ember megható története.

A 2016-os filmnapok másik újdonsága az éjszakai mozi két eredeti hangvételű alkotással. A Night Fare valódi zsánerfilm, amely a B kategóriás amerikai krimiket gondolja tovább, Alice Winocour Maryland című alkotása pedig egy misztikus thriller, amely óhatatlanul beszippantja a nézőt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.