A kutatást egy Bad Lauchstadt melletti héthektáros területen végzik, ahová öt méter magas acélkonstrukciót emelnek, melynek tetőpaneljei és oldalfalai mozgathatóak, hogy különböző éghajlati viszonyokat modellezhessenek.
A tudósok olyan új ismereteket várnak a kísérlettől, amely fontos lehet a mezőgazdaság, a tájtervezés és a környezetvédelem számára – közölték a müncheni Helmholtz Környezetkutatási Központ (UFZ) munkatársai a sajtóval Lipcsében.
Az építmény tíz blokkjának mindegyike öt-öt parcellát foglal magában. A parcellák területe 16-szor 24 méter, és talajukat a hosszú távú kutatás során többféleképpen fogják hasznosítani. A becslések szerint négymillió eurós költségű kísérletben az UFZ az ember és környezete kölcsönhatásait vizsgálja a globális változások közepette.
Klímaváltozás: négymillió eurós kísérlet a szántóföldön
Legalább 15 éven keresztül tanulmányozzák a klímaváltozás természeti hatásait egy szokatlan kísérlet keretében Németország Szász-Anhalt tartományában.
2013. 06. 23. 4:50
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!