Mi már mindennél jobban várjuk a HTC One M8 utódját, ami néhány hét múlva a Mobil Világkongresszuson fog bemutatkozni, és most minden egyes részletet ismerünk az eszközről. A képeket és információkat upleakstől, az evleaks utódjától kaptuk. Az okostelefon előlapján egy 5 hüvelykes IPS LCD érintőkijelző terpeszkedik, amelynek felbontása 1080p FullHD. Az előoldalon egy 4 megapixeles UltraPixel kamera csücsül, a BoomSound hangszórópár pedig továbbra is prominens szerepet tölt be.
A hátlapról száműzték a kétkamerás kialakítást, ehelyett egy 20,7 megapixeles Sony kameraszenzort kapunk, a LED-villanó pedig az iPhone 6-hoz hasonlóan kéttónusú. Nem lennénk meglepve, ha a 2015-ös csúcsmobilba már bekerülne a 4K videók rögzítésére való lehetőség. A csodás fémburkolat alatt egy 64-bites Qualcomm Snapdragon 810 került, amiben négy 2 GHz-es, illetve négy 1,5 GHz-es mag számolgatja a biteket.
A RAM mérete 4 GB, felhasználói tárhelyből pedig 32 vagy 64 GB-ot kapunk, a grafikus gyorsító szerepét az Adreno 430 tölti be. Amennyiben a belső tárhely kevésnek bizonyulna, legfeljebb 128 GB-os microSD kártyával egészíthetjük ki a rendszert. Az akkumulátor mérete 2840 mAh, vagyis 240 mAh-val nagyobb, mint az elődmodell esetében. Az üzemidőben viszont nem várhatunk nagy ugrást, hiszen az erőteljesebb hardver többet is fog fogyasztani.
Az Android 5.0.2 Lollipop-alapú, Sense 7-tel kiegészített HTC One M9 heteken belül bemutatkozik az Utopia in progress elnevezésű eseményen. Alább a kiszivárgott kiegészítőket és azok típusszámát vehetjük szemügyre.