Amin azonban eddig felhőtlenül lehetett nevetni, most kínos valósággá vált egyeseknek. Surányi György bankár és Braun Róbert MSZP-s médiaguru (aki már a monori önkormányzati választáson is csúnyán leszerepelt) most éppen nem a 23 millió román munkavállaló veszélyével riogatnak, hanem azt adagolják be, hogy az ingyenfizetés egy „nullaösszegű intézmény”. Ahol az egyik (kiadási) oldalon 6900 milliárd forint, a magyar költségvetés közel fele állna, de vajon kik és miből adnák össze a bevételi oldalra ezt a hatalmas összeget? Még a jóléti államokban sem sikerült ilyet bevezetni, nálunk pedig egy csapásra (az MSZP beikszelésével) „felszámolódik a szegénység, és eltűnik a nincstelenség”?
Rossz vicc, mert ismét a legkiszolgáltatottabb és a legkevesebb információval rendelkező társadalmi csoportok hiszékenységével élnek vissza azok, akik semmi másra nem vágynak, mint hatalomra. Bármi áron.

Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!