Álhírekkel uszítanak

A valós tények és a hivatalos brit statisztikai adatok szerint 2014. március végén 147 943 magyar dolgozott az Egyesült Királyságban.

Torkos Matild
2014. 08. 13. 22:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Hír3.hu „a londoni Munkaügyi Központban (Jobcentre Plus) már két éve ügyintézőként dolgozó magyar” forrásra hivatkozik. Az általa megküldött, áprilisban készült tanulmányból a Hír3.hu azt olvasta ki, hogy az Egyesült Királyságban 2014. márciusban 1 021 711 magyar fizetett társadalombiztosítási járulékot, társadalombiztosítási száma pedig már megközelítőleg 1,4 millió magyarnak volt.

A hírt rögtön átvette az internetes sajtó jelentős része, és rövid idő alatt tételesen cáfolták is a valósággal köszönő viszonyban sem álló „tényállításokat”. Ennek ellenére most, a nyári uborkaszezonban – talán a baloldali érzelmű szavazók önkormányzati választásokra való ráhangolása céljából – a Hírhatár.hu ismét bedobta a korábbi álhírt, amelyet annak rendje s módja szerint átkapkodtak a hírportálok, még olyan, korábban valamiféle szakmai presztízzsel is rendelkező orgánumok is, mint az Origó.hu. Most ismét azzal múlatják az időt az illetékes szakemberek és a tisztességes tájékoztatás kötelezettségére még valamit adó sajtó munkatársai, hogy cáfolják az álhírt.

A valós tények és a hivatalos brit statisztikai adatok szerint 2014. március végén 147 943 magyar dolgozott az Egyesült Királyságban. Vagyis orbitális hazugság a milliós adat, amivel a Hírhatár.hu mögött álló politikai erők hergelni akarják a magyar közvéleményt. Ráadásul, mint arról a lapunk is beszámolt Hárs Ágnes, a Kopint-Tárki Konjunktúrakutató Intézet Zrt. tudományos főmunkatársának nyilatkozatára hivatkozva, Social Security Office nevű cég nem is létezik Angliában, ilyen nevű társaság az Egyesült Államokban van. A Hírhatár forrásaként megjelölt cég is a kamu kategóriájába tartozik.

A fiatalok elvándorlása Magyarországról valóban létező probléma. Erről komoly kutatások készülnek, a politikai szféra is kiemelt ügynek tekinti akár jobboldali, akár baloldali kormánya van Magyarországnak. – El lehet innen menni – dübörögte Gyurcsány Ferenc kormányfőként valamelyik megszorító intézkedését kifogásoló nagyvállalkozói körnek. És valóban el lehet menni szerencsét próbálni, pénzt keresni, szakmai tapasztalatot szerezni, elfogadható bérért dolgozni gazdagabb országokba. Vagyunk még sokan, akik jól emlékszünk azokra az időkre, amikor a kiváltságosok mellett a diktatúra titkosrendőrségével kínos kapcsolatot ápoló honfitársainknak adatott meg a világlátás.

Az is tény, hogy hozzánk is érkeznek olyan „bevándorlók”, köztük határon túli magyarok, akik úgy gondolják, hogy itt jobb életük lesz, mint szülőföldjükön, és akik nélkül ma már elég nehéz lenne az egészségügyi rendszerünket működtetni. Ha figyelembe vesszük azt is, hogy mennyi pénzt utalnak haza a külföldön dolgozó magyarok, aligha lehet azt állítani, hogy véglegesnek szánták kivándorlásukat.

Jó lenne, ha az álhírekkel uszító szélsőséges baloldali erők felhagynának átlátszó machinációikkal, inkább arról adnának számot, hogy miért hagyták cserben a mutyival fűszerezett privatizációs eredeti tőkefelhalmozások idején politikai bázisukat, a munkásosztályt, a tőketulajdon nélküli alkalmazottakat. A Hírhatár Online Lapcsoportnál korábban főszerkesztőként működött közre Gréczy Zsolt, a Gyurcsány-párt szóvivője. Csakhogy pontosan tudjuk, kinek az érdekében eregetik az indulatok felkorbácsolására alkalmas álhíreket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.