Rasovszky Kristóf feladta a 25 kilométeres viadalt a vizes világbajnokság nyílt vízi úszóversenyeinek zárónapján, Balatonfüreden. A 10 kilométeren ötödik, 5 kilométeren hetedik Rasovszky az élmezőnyben haladt a nyolcadik 2,5 kilométeres kör végéig, ám a kilencedik körben beszállt az egyik kísérőhajóba, majd elvitték orvosi vizsgálatra.
„Belekeveredtem egy bunyóba, mindenhol ütöttek, a rosszabb helyeken is, és úgy éreztem, hogy így nem tudom folytatni. Nagyon sajnálom, hogy fel kellett adnom” – mondta az M4 Sportnak a magyar úszó.
A férfiaknál Gyurta Gergő az utolsó 1000 méterig tartotta a tempót az óriási hőségben, ám az első négyes fokozott iramát már nem bírta a hajrában, s 1:14,3 perc hátránnyal ért célba.
A világbajnoki címet a francia Axel Reymond szerezte meg.
A nőknél legutóbbi vb-n ezüstérmes Olasz Anna sokáig az élmezőnyben úszott, s bár a végén nem bírta az élen haladók tempóját, nagy csatát vívott az olasz Martina Grimaldival a negyedik helyért, aki végül 4 tizedmásodperccel megelőzte, így Olasz ötödik lett.