A közelmúltban terjedelmes cikket közöltünk a lehetséges Dárdai-utódokról. Abból indultunk ki, hogy labdarúgó-válogatottunk szövetségi kapitánya csak év végéig vállalta megbízatását – bár egyes félmondatokból arra következtetünk, ez is változhat –, Csányi Sándor, az MLSZ elnöke pedig egy háttérbeszélgetésen kijelentette: „a jelölt neve még nem hangzott el a sajtóban, de azért sem beszélhetek róla, mert van állása, jelenleg is szövetségi kapitányként dolgozik.”
Ennek alapján úgy véltük, európai szakember az illető, de nem európai csapatot dirigál, ugyanis mindenütt idén ősszel kezdődtek meg a 2016-os Eb selejtezői, és nem valószínű, hogy bárki is már a rajton a saját kirúgására spekulált volna. Továbbmenve arra tippeltünk, az illető a világ egy eldugottabb vagy újabban nem túl békés szegletében dolgozik, amelyhez képest Magyarország a számára előrelépést jelent. Latolgatásunkat három névben konkretizáltuk: a portugál Carlos Queirozt Irán, az olasz Giuseppe Gianninit Libanon, a spanyol Javier Clementét Líbia kispadjáról éreztük mozdíthatónak, most hozzájuk csatlakozott Berti Vogts.
Akit már mozdítani sem kell, hiszen megtette más: Rovnag Abdullajev, az azeri szövetség elnöke pénteken közölte, hogy a 67 éves német szakember csalódást okozott, ezért távozik. A hétfőn Horvátországban 6–0-ra alulmaradt nemzeti együttes három forduló után pont nélkül sereghajtó a H csoportban, 2–10-es gólaránnyal.
Vogts 2008 óta volt azeri kapitány, sikereit azonban azt megelőzően aratta: játékosként 1974-ben világbajnokságot nyert, edzőként pedig az 1996-ban rendezett Eb-n megszerezte az aranyérmet a német együttessel.
Nálunk kis túlzással hagyománya van vb-aranyérmes németek szerződtetésének, bár Matthäus és Vogts természetesen két külön világ.