A kilenc forduló után hibátlan mérleggel listavezető Ferencváros a Puskás Akadémia vendégeként csak döntetlenre végzett a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 10. fordulójában. A Thomas Doll vezette zöld-fehér csapat mérföldkőhöz érkezett felcsúti fellépésén, ám azt elérnie nem sikerült: sorozatban 30. meccsét már nem tudta megnyerni.
Az eddig százszázalékos Fradi volt a kezdeményezőbb, de támadásaiból hiányzott a hatékonyság, részben azért is, mert a fordulónak a tabella kilencedik helyezettjeként nekivágó vendéglátók nagyon jól védekeztek. Olykor még ellenakciókra is futotta erejükből, sőt akár a vezetést is megszerezhették volna, de Lencse László rendre rosszul célzott.
A kevésbé élvezetes első félidőt követően is inkább a Ferencváros kezdeményezett, az átütő erő azonban nem volt meg a zöld-fehérekben. Az utolsó negyedórára rákapcsolt a fővárosi együttes, több veszélyes akciója is akadt, ám egyik sem vezetett eredményre. A befejező percekben Böde Dánielnek a fejese, Haraszti Zsoltnak pedig a lövése dönthetett volna, de labdájuk elkerülte a kaput.
A sereghajtó Békéscsaba vendégeként szombaton 2-0-s vereséget szenvedett a címvédő Videoton FC. Az újonc első győzelmét aratta hazai pályán ebben a bajnoki idényben, legutóbb erre 2005 áprilisában volt példa az élvonalban.
A meccs elején nem estek egymásnak a csapatok, csak egy-két távoli lövéssel próbálkoztak a játékosok, de ezek sem jelentettek komoly veszélyt a kapura. Tapogatózó, óvatos játékot láthatott a közönség, amikor a hazaiak váratlanul vezetést szereztek. A félidő hátralévő része szinte eseménytelenül telt, majd közvetlenül a szünet előtt megduplázta előnyét a Békéscsaba.
A folytatásban a székesfehérváriak birtokolták többet a labdát, mezőnyfölényük azonban teljesen meddőnek bizonyult, egyáltalán nem sikerült komoly helyzetet kidolgozniuk, így a Békéscsaba szervezett játékával biztosan őrizte meg előnyét a lefújásig.
Az otthon fellépő Paks 1-1-es döntetlent játszott a Debrecennel.
Meglehetősen gyorsan, mindössze nyolc perc után megszerezte a vezető gólt a Paks, ezt követően pedig azonnal taktikát is váltott: átadta a területet a vendégcsapatnak, s ellentámadások vezetésével próbált veszélyeztetni. A Debrecen igyekezett élni a felkínált lehetőséggel, s gyakorlatilag végigtámadta az első félidőt, de nem sikerült egyenlítenie.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!