Az MTK a Puskás Akadémia stadionjában gyűjtötte be a három pontot. A fővárosi csapat – amely sorozatban hatodszor játszott idegenben – négy nyeretlenül megvívott mérkőzés után győzött. A Puskás Akadémia a legutóbbi hat mérkőzésén nem tudott nyerni.
Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, mindkét oldalon akadtak helyzetek, és bár a gólváltást követően a játékrész végét megnyomta a hazai csapat, a szünetig nem változott az eredmény.
A második félidőt az MTK kezdte aktívabban, ennek meg is lett az eredménye, a vendégek vezető gólja után azonban a hazaiak kerültek fölénybe, egyenlítettek, majd továbbra is támadásban maradtak, mégis az MTK szerezte meg a győzelmet érő találatot. A mérkőzés képének a döntetlen jobban megfelelt volna.
Puskás Akadémia – MTK Budapest 2–3 (1–1)
gólszerzők: Lencse (18., 11-esből), Fodor (77.), illetve Kanta (31., 86., a másodikat 11-esből), Bese (53.)
sárga lap: Bacelic-Grgic (20.), Herceg (62.), Márkvárt (79.), illetve Vadnai (16.), Torghelle (35.), Kanta (78.)
A házigazda Debrecen kiütéses, hétgólos győzelmet aratott szombaton a sereghajtó Békéscsaba felett. A hajdúságiak ezzel immár öt meccs óta veretlenek, de nyerni közel egy hónap után tudtak ismét a bajnokságban.
Az első félidő első fele enyhe debreceni fölényt hozott, majd egy kontratámadás végén megszerezte a vezetést a hazai csapat. A gól után a vendégek próbálkoztak, s akadtak még debreceni lehetőségek is, az állás azonban nem változott.
A fordulást követően két gyors hazai góllal eldőlt a három pont sorsa, de Kondás Elemér tanítványai a folytatásban sem álltak le, és a vége KO-győzelem lett.
DVSC-TEVA – Békéscsaba 1912 Előre 7–0 (1–0)
gólszerzők: Kulcsár T. (32., 68.), Sidibe (52.), Balogh N. (54.), Tisza (63.), Zsidai (76.), Ilizi (81., öngól)
kiállítva: Vaskó (70.)
sárga lap: Borbély (42.), Guaro (58.), Calvente Criado (65.)
Az Újpest egygólos vereséget szenvedett Pakson. A hazaiak így öt bajnoki mérkőzés óta veretlenek, míg a vendégek sorozatban kilencedik találkozójukon sem tudtak nyerni az NB I-ben.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!