Drámai végjátékkal jutott tovább az Atlético

Diego Simeone együttese örülhet a továbbjutásnak.

HZS
2016. 03. 15. 22:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hatalmas taktikai csatát hozott az Atlético Madrid – PSV Eindhoven találkozója. A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágó mérkőzésén a madridi Vicente Calderón Stadionban több tízezer fanatikus előtt zajló összecsapást a mezőnyjáték jellemezte. Ugyan a hazai csapat birtokolta többet a labdát, ám a rendes játékidő alatt kialakított helyzeteket nem tudta gólra váltani. Vagy a hollandok kapusa, Zoet védett – helyenként – hatalmasat, vagy az utolsó átadásokba csúszott hiba. A PSV-nek is volt lehetősége, hogy a maga javára fordítsa a párharcot és kiharcolja továbbjutást, de Oblak a helyén volt.

A rendes játékidő letelte után jöhetett a hosszabbítás. A kétszer tizenöt perc alatt tovább nőtt a hazai csapat labdabirtoklásának fölénye, ám csak kósza lehetőségekre futotta a matracosoknak.

A végén az idegek csatáját, azaz büntetőpárbajt a hazai csapat bírta jobban, így Diego Simeone csapata örülhet a továbbjutásnak.

Egyébként ez volt a BL történetének első olyan párharca, amelynek egyik összecsapásán se esett gól.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.