Magabiztos Atlético-siker a vérszegény Bayern ellen

Az agresszívabban és hatékonyabban futballozó hazaiaknak még egy kihagyott büntető is belefért.

Havasi Zsolt
2016. 09. 28. 21:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Az Atléticónak szüksége van rá” – nyilatkozta szeptember végén a második számú madridi csapat sztárja, Antoine Griezmann Diego Simeonéról, akiről nyáron az a pletyka keringett, hogy távozhat a klubtól. A sokak által csak Főnök néven emlegetett szakember a híresztelések ellenére nem hagyta el Madridot, azonban hivatalosan is jelezte, 2020 helyett csak 2018-ig marad a Matracosok kispadján. Ebből következik, hogy az argentin mesternek kevesebb lehetősége van arra, hogy a csapatával Bajnokok Ligáját nyerjen. Regnálása alatt a piros-fehérek kétszer jutottak el a legrangosabb európai kupasorozat döntőjébe, ám 2014-ben és 2016-ban is drámai végjáték után maradtak alul a Real Madriddal szemben. Simeone a 2016–17-es idényben újra megpróbálja elhódítani a serleget.

A bemutatkozás a D csoportban pedig nem is lehetett volna atléticósabb. A csapat a PSV Eindhoven otthonában lépett pályára, és egy Oblak által védett büntető mellett egy apró góllal hozta el a három pontot. A Bayern hispán vetélytársával ellentétben egy laza ötöst hintett Münchenben az FK Rosztov csapatának. Mindkét szakvezető tudta: az első kör csak bemelegítés a madridi csata előtt.

A két csapat nem is olyan rég már csatázott egymással, méghozzá a tavalyi BL-elődöntőben. A bajorokat az előző kiírásban épp a mostani ellenfél, az Atlético Madrid állította meg úgy, hogy otthon 1-0-ra nyert, Münchenben pedig 2-1-re kikapott. Érdekesség, hogy a 2016-os találkájuk előtt legutóbb a Bajnokcsapatok Európa-kupájának 1974-es fináléjában mérkőztek meg. Akkor müncheni győzelmet hozott az összecsapás.

A Bayern München egyébként új edzőjével, Carlo Ancelottival a szezonkezdet óta magas fordulatszámon pörög. Augusztus 14-én 2-0-ra győzték le a Borussia Dortmundot a DFL-szuperkupáért, majd a bajnokságban öt forduló alatt tizenöt pontot gyűjtöttek.

Ezzel szemben Simeone fiai nehezebben indultak. A spanyol bajnokságban két meccsen összesen két pontot szereztek, aztán elkezdték a gól-, illetve pontgyártást. A szeptember 21-ei, szerdai, barcelonai 1-1-gyel és a hétvégi, Deportivo elleni sikerrel megmutatták, van tartásuk.

A spanyol fővárosban rendezett mérkőzés első pillanataiban talán még a csordultig megtelt Vicente Calderónban helyet foglalók is csodálkoztak. Kedvenceik ugyanis a megszokott „kivárásos”, a támadás jogát inkább átadó stílusuktól eltérően a nyílt sisakos játékot választották. Ennek eredménye, hogy az első félidő felénél már többször kellett nagyot védenie a bajorok világklasszis hálóőrének, Neuernek. Igaz, Oblaknak is volt dolga Lewandowski fejesénél vagy épp Müller félfordulatos lövése után.

De a nagyobb helyzeteik a hazaiaknak voltak. Fernando Torres a 22. percben két méterről kapufát fejelt, majd 10 percre rá egy zseniális Koke-passzt bombázott az ötös bal sarkáról az oldalhálóba. Előbbi jelenetet, azaz a remek átadást még Simeone is látványosan megtapsolta.

Aztán még jobban üthette össze a két kezét az argentin a 35. percben. Ekkor ugyanis az első félidőben folyamatosan agresszívan visszatámadó Matracosok Griezmann révén labdát szereztek a müncheni térfél közepén, Carrasco pedig tizenhét méterről a bal kapufa segítségével a hálóba lőtt (1-0). Ez volt egyébként a második gól, amelyet a Bayern ebben a szezonban kapott.

Három perccel később jöhetett volna a válasz: Lewandowski készített le Ribérynek az ötös sarkán egy bal oldalról felé érkező labdát, a francia támadó azonban a jobb kapufa mellé lőtt.

Simeone legénysége tehát már az első negyvenöt percben jelezte, hogy a pályán nem sokat számít a két keret közt papíron megjelenő 90 millió eurós (493 millió kontra 582 millió) különbség.

A második játékrész már a Bayern abszolút fölényét hozta, igaz ez csak a passzok számában mutatkozott meg (250-591), hatékonyságuk nem változott. Az osztrák válogatott Alaba és a német vb-győztes Müller azért próbálkozott, amellett hogy a bajorok rendületlenül keresték a rést a spanyol falon. Hiába, a vendégek a legtöbb esetben a befejezésnél vagy az utolsó előtti passznál rossz döntéseket hoztak. Bár a 77. percben Lewandowski öt méterre a kaputól könnyen kiegyenlíthetett volna, fejese elcsúszott Oblak kapuja mellett. Az Atlético ellenfelével ellentétben a minél gyorsabb támadás befejezésben gondolkodott. A sebesen felérő támadóegység egyik legaktívabb tagja, Carrasco a második negyvenöt percben is többször megtornáztatta Neuert. 

A találkozó a 82. percben el is dőlhetett volna. A chilei válogatott Vidal saját tizenhatosán belül feleslegesen feldöntötte a hazai balbekket, Filipe Luíst. A jogosan megítélt büntetőhöz Griezmann állt oda, és akárcsak nyáron az Eb-n, ezúttal is a kapufát találta a telibe. No de a kipattanó után volt még esemény. Az előző szabálytalanságának hatása alatt álló Vidal úgy felrúgta a magát szöktetni próbáló Saúlt, hogy azt már pestiesen szólva a Malév perelte, annyit szállt a levegőben. A nagy felhördülés után a végén még egy Gameiro- és egy Robben-lövés borzolta a kedélyeket, de változás már nem történt. Összességében a hatékonyabban és agresszívabban futballozó hazaiak megérdemelten nyertek 1-0 arányban a kapu előtt vérszegény támadójátékot bemutató Bayern ellen.

Eredmények, 2. forduló:

A csoport:

Arsenal (angol) – FC Basel (svájci) 2-0 (2-0)
gólszerző: Walcott (7., 26.)

Ludogorec (bolgár) – Paris Saint-Germain (francia) 1-3 (1-1)
g.: Natanael (16.), illetve Matuidi (41.), Cavani (55., 60.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 4 pont (4-2), 2. Arsenal 4 (3-1), 3. Ludogorec 1 (2-4), 4. Basel 1 (1-3)

B csoport:

Napoli (olasz) – Benfica (portugál) 4-2 (1-0)
g.: Hamsík (20.), Mertens (51., 58.), Milik (54., 11-esből), illetve Guedes (71.), Salvio (86.)

Besiktas (török) – Dinamo Kijiv (ukrán) 1-1 (1-0)
g.: Quaresma (29.), illetve Cigankov (65.)

Az állás: 1. Napoli 6 pont, 2. Besiktas 2, 3. Dinamo Kijiv 1 (2-3), 4. Benfica 1 (3-5)

C csoport:

Borussia Mönchengladbach (német) – Barcelona (spanyol) 1-2 (1-0)
g.: T. Hazard (34.), illetve Turan (65.), Piqué (74.)

Celtic (skót) – Manchester City (angol) 3-3 (2-2)
g.: Dembele (3., 47.), Sterling (20., öngól), illetve Fernandinho (12.), Sterling (28.), Nolito (55.)

Az állás: 1. FC Barcelona 6 pont, 2. Manchester City 4, 3. Celtic 1, 4. Borussia Mönchengladbach 0

D csoport:

Atlético Madrid (spanyol) – Bayern München (német) 1-0 (1-0)
g.: Carrasco (35.)

FK Rosztov (orosz) – PSV Eindhoven (holland) 2-2 (2-2)
g.: Poloz (8., 37.), illetve Propper (14.), De Jong (45.+2)

Az állás: 1. Atlético Madrid 6 pont, 2. Bayern München 3, 3. PSV Eindhoven 1 (2-3), 4. FK Rosztov 1 (2-7)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.