A héten az U21-esek együtt készültek a felnőtt kerettel, és a szövetségi kapitányt többen is meggyőzték teljesítményükkel arról, hogy hosszú távon lehet majd számolni velük a nemzeti csapatban. Bernd Storck azért jelezte, Svájc ellen még ne számítson senki meglepetésemberre a fiatalok közül.
Arról, hogy a mienknél Böde és Priskin is maródi, a tréner magabiztosan nyilatkozott: „öt kiváló támadóm van, közülük ketten sajnos sérültek, nekik gyors gyógyulást kívánunk. Viszont még így is három remek csatárral számolhatok, szóval efelől nem aggódom. Nagyon várom a holnapi meccset, ott lesz a tizenkettedik emberünk a Groupama Arénában, mindent bele fogunk adni a meccsen.”
Storck helyét Stieber Zoltán és Szalai Ádám foglalta el. A Kaiserslautern középpályása kitért rá: elemezték videón a svájciak Portugália elleni 2-0-s győzelmét, de ő maga nem érezte teljesen megérdemeltnek Svájc sikerét. Az Ausztria ellen az Eb-n panenkás gólt szerző Stieber jó formában érzi magát, ami remek hír. Mostanában egyébként valóban sokat játszhatott csapatában, megérte klubot váltania a nyáron.
Szalai Ádám dicsérte az ellenfelet, szerinte minden szövetségi kapitány ilyen keretről álmodik.
„Szerintem is igaz, amit Gera Zoli mondott hétfőn: az Eb-nél is jobb formát kell mutatni holnap.” A Hoffenheim csatára magyar és német nyelven is kapott kérdést klubtársa, a svájci Fabian Schär kapcsán. Mindkét nyelven reagált: „furcsa lesz ellene játszani. Ismerem a képességeit, ahogy ő is az enyéimet. Középhátvédként is remekül építkezik hátulról, hihetetlenül jó labdákat tud adni, nem lesz egyszerű ellene játszani.”
Magyarország–Svájc, Groupama Aréna, péntek 20.45
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!