Magabiztosan győzte le a Paris Saint-Germain a Bayern Münchent

A franciák már a második percben megszerezték a vezetést, három góllal büntették a vendég bajor csapatot.

2017. 09. 27. 21:00

A Paris Saint-Germain hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében a második forduló szerdai játéknapján.

A párizsiak Dani Alves találatával villámgyorsan, már a második percben megszerezték a vezetést, s bár az első félidő jelentős részében a vendég bajorok játszottak mezőnyfölényben, újabb gólt megint a hazaiak lőttek: Kylian Mbappé passza után Edinson Cavani talált Sven Ulreich kapujába.

Ezzel az uruguayi csatár lett az ötödik játékos, aki sorozatban hat BL-meccsen betalált.

A második játékrészben a nyáron rekordösszegért szerződtetett Neymar is eredményes volt, így a PSG simán szerezte meg a három pontot.

A játéknap másik rangadóján az Atlético Madrid – Diego Simeone vezetőedző ötvenedik BL-meccsén – hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a Chelsea-vel szemben. A mindent eldöntő találatot Michy Batshuayi szerezte a 94. percben.

Az FC Barcelona csak egy öngóllal tudott nyerni a portugál Sporting CP otthonában. Az előző szezonban döntős Juventus a görög Olimpiakosz ellen javított az első fordulóban elszenvedett veresége után, míg a Manchester United – Romelu Lukaku duplájának is köszönhetően – fölényesen győzött Moszkvában a CSZKA vendégeként.

A játéknap legnagyobb különbségű győzelmét a svájci FC Basel aratta, amely 5-0-ra kiütötte a portugál Benficát.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

A csoport:

CSZKA Moszkva (orosz)–Manchester United (angol) 1-4 (0-3)

---------------------------------------------------------

Gólszerzők: Kucsajev (90.), illetve Lukaku (4., 27.), Martial (18., tizenegyesből), Mhitarjan (58.)

FC Basel (svájci)–Benfica (portugál) 5-0 (2-0)

----------------------------------------------

G.: Lang (2.), Oberlin (20., 69.), Van Wolfswinkel (60., tizenegyesből), Riveros (77.)

Kiállítva: A. Almeida (63. – Benfica)

Az állás: 1. Manchester United 6 pont, 2. FC Basel 3 (5-3), 3. CSZKA Moszkva 3 (3-5), 4. Benfica 0

B csoport:

RSC Anderlecht (belga)–Celtic Glasgow (skót) 0-3 (0-1)

----------------------------------------------------

G.: Griffiths (38.), Kara (50. – öngól), Sinclair (92.)

Paris Saint-Germain (francia)–Bayern München (német) 3-0 (2-0)

----------------------------------------------------------

G.: Dani Alves (2.), Cavani (31.), Neymar (63.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 6, 2. Bayern München 3 (3-3), 3. Celtic Glasgow 3 (3-5), 4. RSC Anderlecht 0

C csoport:

Atlético Madrid (spanyol)–Chelsea (angol) 1-2 (1-0)

G.: Griezmann (40., tizenegyesből), illetve Morata (60.), Batshuayi (94.)

Korábban:

Qarabag (azeri)–AS Roma (olasz) 1-2 (1-2)

----------------------------------------

G.: Henrique (28.), illetve Manolasz (7.), Dzeko (15.)

Az állás: 1. Chelsea 6, 2. AS Roma 4, 3. Atlético Madrid 1, 4. Qarabag 0

D csoport:

Juventus (olasz)–Olimpiakosz Pireusz (görög) 2-0 (0-0)

------------------------------------------------------

G.: Higuaín (69.), Mandzukic (80.)

Sporting CP (portugál)–FC Barcelona (spanyol) 0-1 (0-0)

G.: Coates (49. – öngól)

Az állás: 1. FC Barcelona 6, 2. Sporting CP 3 (3-3), 3. Juventus 3 (2-3), 4. Olimpiakosz Pireusz 0