Nyolcgólos meccsen rekordot döntött a Real Madrid

Az együttes 5–3-ra nyert a Real Betis otthonában. Elsőként értek el 6000 gólt a La Ligában.

MN
2018. 02. 19. 6:38

A címvédő Real Madrid 5–3-ra győzött a Real Betis otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának vasárnapi játéknapján – írja az MTI.

A 11. percben Marco Asensio a Bajnokok Ligájában is címvédő fővárosiaknak szerzett vezetést, de Aissa Mandi találata és Nacho öngólja jóvoltából a szünetben már a sevillai együttes vezetett.

A második félidő közepére Sergio Ramos, Marco Asensio és Cristiano Ronaldo góljai révén eldőlt a találkozó, de a hajrában Sergio Leon, illetve Karim Benzema is betalált.

A statisztika szerint a Betis 20, a Real Madrid viszont csak 12 kapura lövéssel kísérletezett, a kaput eltaláló lövések aránya viszont 9–5 volt a vendégek javára.

Ezzel rekordot állított fel a Real Madrid: az együttes elsőként ért el 6000 gólt a La Ligában.

La Liga, 24. forduló:

Real Betis–Real Madrid 3–5 (2–1)

Korábban:

Espanyol–Villarreal 1–1 (0–1)

Atlético Madrid–Athletic Bilbao 2–0 (0–0)

Girona–Leganés 3–0 (2–0)

A 16. fordulóból elhalasztott Leganés–Real Madrid-mérkőzést jövő szerdán 18 óra 45 perctől játsszák.