Amint arra a megállapodás felmondását indítványozó közgyűlési előterjesztés is kitér, a Matáv a vállalt díjkedvezményt a szerződés érvényessége idején mindig jóváírta, vállalt kötelezettségeit teljesítette. A két évvel ezelőtti megállapodás azonban mindössze ötszázalékos díjkedvezményt tartalmaz, ami kiterjed helyi és távolsági hívásokra, ám nem érinti a mobilhívásokat. Ez különösen hátrányos az önkormányzatra, mert a számlák elemzéséből kiderült, hogy a költségek tekintélyes része éppen a mobilhívásokból keletkezik.
A Matávval kötött szerződés felmondásáról hozott döntésről szólva Virágh László alelnök elmondta: a távközlési piac liberalizálása miatt január óta megvan a törvényi háttere annak, hogy a Matávon kívül más távközlési társaságok szolgáltatásait is igénybe vegyék a fogyasztók. Ez kedvezőbb pozícióba hozza a szolgáltatások igénybe vevőit, hiszen többféle, a jelenleginél jóval kedvezőbb megoldás között válogathatnak. A versenyhelyzet okozta árverseny máris érzékelhető, hiszen az új szereplők meg szeretnének kapaszkodni a piacon. Felvette a kesztyűt a Matáv is, ugyanis olyan szolgáltatási csomagokkal jelent meg, mint például a Ritmus díjcsomag, ami a jelenlegi önkormányzati megállapodásban rögzítetteknél kedvezőbb feltételeket kínál a fogyasztónak. Ugyanakkor félő, hogy az egymás alá kínáló szolgáltatók olyan feltételeket vállalnak, amelyeket később nem tudnak teljesíteni.
Az önkormányzat szeretné megtalálni az optimális megoldást, ezért a piac valamennyi szereplője számára közbeszerzési pályázatot ír ki, aminek tartalma a vonalas és mobilszolgáltatásokat egyaránt érinti.
Csurka Istvánnak mindenben túl korán volt igaza - az író-politikusra emlékeztek a Terror Háza Múzeumban